DYPLOMACJA EUROPEJSKA

II stopnia zaoczne

Dyplomacja europejska to studia o międzynarodowym charakterze. Zdobędziesz na nich praktyczne umiejętności oraz wszechstronną wiedzę m.in. z zakresu prawa, nauk politycznych, społecznych i ekonomicznych.

U nas zdobędziesz wysokie kompetencje językowe i nauczysz się zasad dyplomacji, reguł protokołu dyplomatycznego, savoir-vivre’u, otwartości w kontaktach z ludźmi, współpracy z przedstawicielami innych kultur oraz funkcjonowania na międzynarodowym rynku pracy. Poznasz zagadnienia z różnych dziedzin naukowych, takich jak elementy prawa, nauki polityczne i społeczne, stosunki międzynarodowe, ekonomia, historia oraz kultura.

W trakcie studiów będziesz mógł wyjechać na studia zagraniczne oraz praktyki zawodowe w ramach programu Erasmus+.

Specjalności:

• bezpieczeństwo międzynarodowe
  • dyplomacja lokalna i regionalna
  • polityka zagraniczna

Jako absolwent znajdziesz zatrudnienie w służbie zagranicznej, instytucjach i organizacjach międzynarodowych, strukturach administracji unijnej na szczeblach regionalnych i krajowych, a także w międzynarodowych mediach oraz placówkach kulturalnych i strukturach zajmujących się doradztwem w zakresie dyplomacji oraz polityki międzynarodowej.

Pamiętaj, że jako student UWr możesz się rozwijać we wszystkich kołach naukowych i organizacjach studenckich, które Cię interesują, niezależenie od kierunku studiów. Na naszej uczelni działa ponad 170 kół naukowych. Zobacz listę.

Więcej informacji znajdziesz na stronie Wydziału Nauk Społecznych w zakładce Dyplomacja Europejska.

DYPLOM POLSKI I DYPLOM UZYSKANY ZA GRANICĄ

O przyjęcie na studia mogą ubiegać się absolwenci studiów licencjackich lub magisterskich dowolnego kierunku studiów.  Przyjęcie nastąpi na podstawie rankingu, według oceny na dyplomie ukończenia studiów.

2. kserokopii dyplomu ukończenia studiów wraz z oryginałem do wglądu, celem potwierdzenia zgodności przez Wydziałową Komisję Rekrutacyjną lub zaświadczenia o ukończeniu studiów I stopnia, II stopnia lub jednolitych magisterskich;

Wydziałowa Komisja Rekrutacyjna na wniosek zainteresowanego potwierdza złożenie kompletu dokumentów i na podstawie złożonych dokumentów oraz przeprowadzonego postępowania rekrutacyjnego, jeśli było prowadzone, ogłasza listę przyjętych.

2. kserokopii zalegalizowanego lub opatrzonego apostille dyplomu lub innego dokumentu uprawniającego do ubiegania się o przyjęcie na studia wraz z oryginałem do wglądu celem potwierdzenia zgodności przez Wydziałową Komisję Rekrutacyjną;

3. kserokopię dokumentu potwierdzającego możliwość podjęcia i odbywania studiów na zasadach o których mowa w art. 324ust 2 ustawy Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce wraz z oryginałem do wglądu celem potwierdzenia zgodności przez Wydziałową Komisję Rekrutacyjną;

Wydziałowa Komisja Rekrutacyjna na wniosek zainteresowanego potwierdza złożenie kompletu dokumentów i na podstawie złożonych dokumentów oraz przeprowadzonego postępowania rekrutacyjnego, jeśli było prowadzone, ogłasza listy przyjętych.

O przyjęcie na studia mogą ubiegać się absolwenci studiów licencjackich i magisterskich dowolnego kierunku studiów. Przyjęcie na studia nastąpi na podstawie złożonego kompletu dokumentów.

• podanie wydrukowane z IRK
  • polisa ubezpieczeniowa
  • skierowanie – w przypadku kandydatów kierowanych na studia np. przez NAWA

Opłaty za kształcenie na studiach niestacjonarnych

Wysokość czesnego jest różna w zależności od kierunku studiów i można ją sprawdzić na www.rekrutacja.uni.wroc.pl pod wybranym kierunkiem w zakładce „opłaty”.

Wydział Nauk Społecznych
Koszarowa 3, 51-149 Wrocław