PRAWO GEOLOGICZNE I GÓRNICZE

Adresat studiów: Studia skierowane są do:

• osób zatrudnionych w organach administracji publicznej rządowej i samorządowej, wykonujących zadania z zakresu administracji geologicznej i górniczej, w szczególności:
    • pracowników urzędów gmin i miast: geologów miejskich oraz osób zatrudnionych w wydziałach zajmujących się geologią i ochroną środowiska,
    • pracowników starostw powiatowych: geologów powiatowych oraz osób zatrudnionych w wydziałach zajmujących się geologią i ochroną środowiska,
    • pracowników urzędów marszałkowskich: geologów wojewódzkich oraz osób zatrudnionych w wydziałach zajmujących się geologią i ochroną środowiska,
    • pracowników okręgowych urzędów górniczych,
    • pracowników ministerstw właściwych ds. ochrony środowiska, gospodarki zasobami naturalnymi oraz gospodarki wodnej,
    • pracowników Państwowego Zarządu Gospodarki Wodnej,
    • pracowników urzędów zajmujących się planowaniem przestrzennym,
  • osób zatrudnionych w podmiotach gospodarczych prowadzących działalność związaną z geologią i górnictwem, w szczególności:
    • pracowników podmiotów zajmujących się poszukiwaniem i dokumentowaniem złóż kopalin, wód podziemnych, geologią inżynierską oraz geotermią,
    • pracowników podmiotów zajmujących się wydobywaniem kopalin ze złóż – zakładów górniczych,
    • pracowników uzdrowiskowych służb geologicznych i górniczych,
  • osób wykonujących zawody prawnicze (radca prawny, adwokat) prowadzących sprawy z zakresu geologii i górnictwa oraz pracowników kancelarii prawniczych,
  • osób świadczących usługi consultingowe w zakresie geologii i górnictwa, a także usługi finansowe na rzecz podmiotów zajmujących się górnictwem,

absolwentów wyższych uczelni, którzy zamierzają ubiegać się o zatrudnienie we wskazanych powyżej instytucjach i podmiotach lub podjąć własną działalność gospodarczą związaną z geologią i górnictwem.

Kwalifikacje uzyskane po ukończeniu studiów: W rezultacie ukończenia studiów podwyższeniu ulegną merytoryczne kompetencje ich absolwentów w zakresie znajomości unormowań prawa geologicznego i górniczego oraz umiejętności ich praktycznego zastosowania. Podwyższenie merytorycznych kwalifikacji absolwentów studiów będzie sprzyjało polepszeniu ich pozycji zawodowej poprzez stworzenie możliwości zatrudnienia w organach administracji publicznej i podmiotach gospodarczych, których działalność jest związana z geologią i górnictwem, lub dalszego rozwoju zawodowego w ramach dotychczasowej działalności w tych jednostkach. Kompetencje uzyskane przez absolwentów studiów będą miały charakter interdyscyplinarny, jako że w programie studiów znajdują się nie tylko przedmioty stricte prawnicze, lecz także przedmioty z zakresu nauk ekonomicznych i nauk o Ziemi.

Rekrutacja 2022/2023:

Wymagania: ukończone studia wyższe.

Zasady naboru: przyjęcie na studia następuje po przeprowadzeniu postępowania kwalifikacyjnego na podstawie kompletu dokumentów – obowiązuje rejestracja w systemie IRK i złożenie kompletu dokumentów.

Zastrzegamy sobie prawo do nieuruchomienia  studiów w razie braku odpowiedniej liczby Kandydatów.

Termin rejestracji internetowej: do 24.10.2021 r.

Termin składania dokumentów:
do 29.10.2021 r.
pon., wt., śr., godz. 12:00–15:00
czw., pt., godz. 9:00–12:00
sob., godz. 9:00–13:00

korespondencyjnie:
Dziekanat Wydziału Prawa, Administracji i Ekonomii

lub osobiście:
pok. 4, 5, 6

Studia prowadzone są w systemie niestacjonarnym (sobota i niedziela)

Termin rozpoczęcia studiów: listopad 2021 r.

KierunekOpłata semestralna [PLN]
Studia Podyplomowe PRAWO GEOLOGICZNE I GÓRNICZE2299,5 (Specjalna zniżka dla Absolwentów Wydziału Prawa, Administracji i Ekonomii w wysokości 10%)

Kierownik studiów: dr Witold Małecki
Zastępca Kierownika studiów: dr Piotr Wojtulek