ZARZĄDZANIE BEZPIECZEŃSTWEM PAŃSTWA

Studia podyplomowe Zarządzanie Bezpieczeństwem Państwa mają unikalny charakter w skali kraju. Odpowiadają na zapotrzebowanie wysoko wyspecjalizowanej wiedzy z zakresu zarządzania bezpieczeństwem państwa i wypełniają lukę, która jest wyraźna na rynku edukacyjnym. Jej ekspercki profil czyni ją wysoce konkurencyjną wobec innych ofert studiów podyplomowych.

Studia skierowane są przede wszystkim do osób zainteresowanych zdobyciem wiedzy i umiejętności z zakresu zarządzania bezpieczeństwem państwa w sytuacjach kryzysowych o różnorodnej genezie, oraz zagrożeń dla bezpieczeństwa państwa i sposobów reagowania. Kształcenie na studium Zarządzanie Bezpieczeństwem Państwa ma charakter interdyscyplinarny. Studenci uzyskają wiedzę z różnych obszarów zarówno samego procesu zarządzania w tym między innymi ryzykiem jak i bezpieczeństwa państwa rozumianego w sposób nowoczesny, procesualny i dynamiczny. Studenci nabywają umiejętności zarządzania bezpieczeństwem państwa zarówno na poziomie regionalnym jak i krajowym.

W szczególności Studium skierowane jest do osób pracujących lub planujących rozpocząć pracę w samorządach terytorialnych, Policji czy służbach specjalnych oraz we wszelkiego typu instytucjach zajmujących się organizacją imprez masowych oraz odpowiedzialnych za bezpieczeństwo różnych sektorów (np. Straż Graniczna, Straż Ochrony Kolei).

Absolwent otrzymuje świadectwo ukończenia studiów podyplomowych – Zarządzanie Bezpieczeństwem Państwa. W związku z wysoką merytoryczną specjalizacją treści obejmujących kształcenie jak i jakością kadry prowadzącej zajęcia, którą stanowić będą praktycy, świadectwo ukończenia studiów zdecydowanie ułatwi  zatrudnienie w służbach oraz instytucjach związanych z zarządzaniem bezpieczeństwem państwa, np. centrach reagowania kryzysowego czy przy zabezpieczaniu imprez masowych.

Rekrutacja: 2020/2021:

Wymagania: wykształcenie wyższe.

Zasady naboru: na podstawie złożonego kompletu dokumentów, o przyjęciu decyduje kolejność zgłoszeń.

Termin rejestracji internetowej: 15.05 – 30.09.2019 r.

Termin składania dokumentów: 15.05 – 30.09.2019 r.

Instytut Politologii
ul. Koszarowa

Termin rozpoczęcia studiów: październik 2019 r.

• paszport lub dowód tożsamości (dotyczy obywateli Unii Europejskiej) (kserokopia i oryginał do wglądu)

Opłaty za studia podyplomowe w roku akademickim 2019/2020

wydział kierunek semestralna opłata w PLN
Wydział Chemii Studia Podyplomowe Analityka i Diagnostyka Chemiczna 2500
Wydział Filologiczny Kwalifikacyjne Studia Podyplomowe Logopedyczne – specjalność: logopedia ogólna i kliniczna (pierwszy poziom) 2200
Wydział Filologiczny Kwalifikacyjne Studia Podyplomowe Logopedyczne – specjalność: neurologopedia kliniczna (drugi poziom) 2200
Wydział Filologiczny Studia Podyplomowe Nauczania Języka Polskiego Jako Obcego i Drugiego 2280
Wydział Filologiczny Studia Podyplomowe Angielskiego Języka Specjalistycznego 1950
Wydział Filologiczny Studia Podyplomowe Dziennikarstwa i Public Relations – specjalność: Public Relations 2500
Wydział Filologiczny Studia Podyplomowe Dziennikarstwa i Public Relations – specjalność: Dziennikarstwo 2500
Wydział Filologiczny Studia Podyplomowe Język Czeski w Administracji, Turystyce i Biznesie 1950
Wydział Filologiczny Studia Podyplomowe Jogi Klasycznej 1850
Wydział Filologiczny Studia Podyplomowe Kształcenia Tłumaczy Języka Niemieckiego 3750
Wydział Filologiczny Literatura dla dzieci i młodzieży: kultura – edukacja – nowe media 1300
Wydział Filologiczny Studia Podyplomowe Przekładu 1950
Wydział Matematyki i Informatyki Kwalifikacyjne Studia Podyplomowe Nauczanie Matematyki 1600
Wydział Nauk Biologicznych Studia Podyplomowe Zarządzania Środowiskiem Przyrodniczym „Ekoznawca” 2600
Wydział Nauk Historycznych i Pedagogicznych Studia Podyplomowe Dźwięk i Audiosfera 1850
Wydział Nauk Historycznych i Pedagogicznych Studia Podyplomowe „Psychologia Zarządzania” 2400
Wydział Nauk Historycznych i Pedagogicznych Studia Podyplomowe „Psychologiczne Wspomaganie Dzieci i Młodzieży z Trudnościami” 1900
Wydział Nauk Historycznych i Pedagogicznych Studia Podyplomowe Specjalista ds. Zarządzania Rehabilitacją koszt zostanie podany w późniejszym terminie
Wydział Nauk Historycznych i Pedagogicznych Studia Podyplomowe z Psychogerontologii 1950
Wydział Nauk Społecznych Studia Podyplomowe Komunikowania i Kreowania Wizerunku Publicznego 1950
Wydział Nauk Społecznych Studia Podyplomowe Pozyskiwanie i Wykorzystywanie Informacji w Sferze Publicznej 1950
Wydział Nauk Społecznych Studia Podyplomowe Zawodu Mediatora 1950
Wydział Prawa, Administracji i Ekonomii Studia Podyplomowe Administracji Publicznej 1950
Specjalna zniżka dla Absolwentów Wydziału Prawa, Administracji i Ekonomii w wysokości 10%.
Wydział Prawa, Administracji i Ekonomii Studia Podyplomowe Audyt Wewnętrzny – trzeci poziom zarządzania ładem korporacyjnym 1900
Wydział Prawa, Administracji i Ekonomii Studia Podyplomowe Bezpieczeństwo i Higiena Pracy 1950
Wydział Prawa, Administracji i Ekonomii Studia Podyplomowe Bezpieczeństwo Wewnętrzne w Działaniach Administracji Publicznej -Sytuacje Kryzysowe i Stany Nadzwyczajne 1950
Wydział Prawa, Administracji i Ekonomii Studia Podyplomowe Egzekucji Administracyjnej 1800