ANALITYKA I DIAGNOSTYKA CHEMICZNA

Program studium oferuje istotne podniesienie kwalifikacji i praktycznych umiejętności stosowania nowoczesnych metod fizycznych we współczesnej analizie chemicznej. Absolwenci zdobędą ponadto umiejętności prawidłowego projektowania inwestycji aparaturowych oraz budowania elementów proceduralnych systemów zarządzania jakością stosowanych w laboratoriach akredytowanych. Zajęcia są wzbogacone o innowacyjną formę seminariów/warsztatów i ćwiczeń laboratoryjnych na specjalistycznej aparaturze pomiarowej w grupach 3 – 4 osobowych prowadzonych przez nauczycieli akademickich Wydziału Chemii Uniwersytetu Wrocławskiego będących uznanymi ekspertami w zakresie prezentowanych metod pomiarowych. Taka forma zajęć umożliwia indywidualne podejście do rozwiązywania realnych problemów laboratoryjnych, uzyskania specjalistycznego doradztwa odnośnie opracowania i interpretacji wyników, statystycznego wspomagania procesu pomiarowego, sprzężenia przyrządów z siecią informatyczną oraz adaptacji metody pomiarowej do potrzeb laboratorium.

Uzyskane kwalifikacje:

Absolwenci otrzymują świadectwo ukończenia studiów podyplomowych oraz certyfikaty specjalisty w danej metodzie analitycznej na dwóch poziomach zaawansowania.

Czas trwania studiów: dwa semestry

Rekrutacja: 2020/2021:

Wymagania, wykształcenie kandydata: studia przeznaczone są dla kadry zarządzającej i/lub pracowników pionu technicznego, kontroli jakości laboratoriów chemicznych, posiadających wykształcenie wyższe z zakresu chemii i nauk przyrodniczych, biochemii, biotechnologii, technologii chemicznej, biologii, inżynierii materiałowej, ochrony środowiska oraz dla absolwentów studiów I i II stopnia wymienionych kierunków.

Zasada naboru: wolny zapis – w przypadku przekroczenia limitu 20 osób liczy się kolejność składania dokumentów (obowiązuje rejestracja w systemie IRK i złożenie kompletu dokumentów).

Termin rejestracji internetowej: 15.05–21.09.2020 r.

Termin składania podań: 7.09–28.09.2020 r.

Dziekanat Wydziału Chemii UWr
ul. F. Joliot-Curie 14

Termin rozpoczęcia zajęć: październik 2020 r.

• paszport lub dowód tożsamości (dotyczy obywateli Unii Europejskiej) (kserokopia i oryginał do wglądu)

Opłaty za studia podyplomowe w roku akademickim 2019/2020

wydział kierunek semestralna opłata w PLN
Wydział Chemii Studia Podyplomowe Analityka i Diagnostyka Chemiczna 2500
Wydział Filologiczny Kwalifikacyjne Studia Podyplomowe Logopedyczne – specjalność: logopedia ogólna i kliniczna (pierwszy poziom) 2200
Wydział Filologiczny Kwalifikacyjne Studia Podyplomowe Logopedyczne – specjalność: neurologopedia kliniczna (drugi poziom) 2200
Wydział Filologiczny Studia Podyplomowe Nauczania Języka Polskiego Jako Obcego i Drugiego 2280
Wydział Filologiczny Studia Podyplomowe Angielskiego Języka Specjalistycznego 1950
Wydział Filologiczny Studia Podyplomowe Dziennikarstwa i Public Relations – specjalność: Public Relations 2500
Wydział Filologiczny Studia Podyplomowe Dziennikarstwa i Public Relations – specjalność: Dziennikarstwo 2500
Wydział Filologiczny Studia Podyplomowe Język Czeski w Administracji, Turystyce i Biznesie 1950
Wydział Filologiczny Studia Podyplomowe Jogi Klasycznej 1850
Wydział Filologiczny Studia Podyplomowe Kształcenia Tłumaczy Języka Niemieckiego 3750
Wydział Filologiczny Literatura dla dzieci i młodzieży: kultura – edukacja – nowe media 1300
Wydział Filologiczny Studia Podyplomowe Przekładu 1950
Wydział Matematyki i Informatyki Kwalifikacyjne Studia Podyplomowe Nauczanie Matematyki 1600
Wydział Nauk Biologicznych Studia Podyplomowe Zarządzania Środowiskiem Przyrodniczym „Ekoznawca” 2600
Wydział Nauk Historycznych i Pedagogicznych Studia Podyplomowe Dźwięk i Audiosfera 1850
Wydział Nauk Historycznych i Pedagogicznych Studia Podyplomowe „Psychologia Zarządzania” 2400
Wydział Nauk Historycznych i Pedagogicznych Studia Podyplomowe „Psychologiczne Wspomaganie Dzieci i Młodzieży z Trudnościami” 1900
Wydział Nauk Historycznych i Pedagogicznych Studia Podyplomowe Specjalista ds. Zarządzania Rehabilitacją koszt zostanie podany w późniejszym terminie
Wydział Nauk Historycznych i Pedagogicznych Studia Podyplomowe z Psychogerontologii 1950
Wydział Nauk Społecznych Studia Podyplomowe Komunikowania i Kreowania Wizerunku Publicznego 1950
Wydział Nauk Społecznych Studia Podyplomowe Pozyskiwanie i Wykorzystywanie Informacji w Sferze Publicznej 1950
Wydział Nauk Społecznych Studia Podyplomowe Zawodu Mediatora 1950
Wydział Prawa, Administracji i Ekonomii Studia Podyplomowe Administracji Publicznej 1950
Specjalna zniżka dla Absolwentów Wydziału Prawa, Administracji i Ekonomii w wysokości 10%.
Wydział Prawa, Administracji i Ekonomii Studia Podyplomowe Audyt Wewnętrzny – trzeci poziom zarządzania ładem korporacyjnym 1900
Wydział Prawa, Administracji i Ekonomii Studia Podyplomowe Bezpieczeństwo i Higiena Pracy 1950
Wydział Prawa, Administracji i Ekonomii Studia Podyplomowe Bezpieczeństwo Wewnętrzne w Działaniach Administracji Publicznej -Sytuacje Kryzysowe i Stany Nadzwyczajne 1950
Wydział Prawa, Administracji i Ekonomii Studia Podyplomowe Egzekucji Administracyjnej 1800