ANGIELSKI JĘZYK SPECJALISTYCZNY

Studia Podyplomowe Angielskiego Języka Specjalistycznego wychodzą naprzeciw potrzebom rynku w sektorze świadczenia usług językowych. Mają na celu przygotowanie specjalistów do profesjonalnego posługiwania się wybraną odmianą angielskiego języka specjalistycznego ze szczególnym uwzględnieniem specyfiki określonego dwujęzycznego środowiska pracy. Kandydaci mają do wyboru jedną z pięciu specjalności:

• język w przekładzie poświadczonym,
  • język w biznesie,
  • język w stosunkach międzynarodowych,
  • język medyczny,
  • język techniczny.

Program studiów zakłada dwusemestralny cykl realizacji zajęć (w sumie 180 godzin) oraz uzyskanie 30 pkt ECTS na każdą specjalność. Oferta skierowana jest głównie do absolwentów studiów licencjackich lub magisterskich filologii angielskiej. Jednak studia podjąć mogą również absolwenci innych kierunków, a także doświadczeni zawodowo pracownicy administracji publicznej, instytucji państwowych oraz korporacji. Zajęcia prowadzone są przez specjalistów – zarówno pracowników Uniwersytetu Wrocławskiego, jak i doświadczonych zawodowo tłumaczy i specjalistów w określonych dziedzinach. Partnerami studiów są takie instytucje jak Agencja Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej, Biuro Współpracy z Uczelniami Wyższymi Urzędu Miejskiego Wrocławia, EY Global Services, IBM Global Services, Delivery Centre Polska, Kancelaria Radców Prawnych dr P. Bojarski, dr K. Schmidt-Kwiecińska oraz Valueberg.

Wymagania: na studia podyplomowe może być przyjęta osoba posiadająca dyplom ukończenia studiów wyższych (dowolnych kierunków studiów pierwszego i drugiego stopnia, jednolitych studiów magisterskich lub równorzędnych). Kandydaci rekrutują się na jedną z wybranych specjalności. Zainteresowane osoby powinny się legitymować dyplomem ukończenia studiów wyższych licencjackich bądź magisterskich filologii angielskiej, bądź posiadać  dyplom ukończenia studiów wyższych na uczelni anglojęzyznej, bądź legitymować się świadectwem (certyfikatem) potwierdzającym znajomość języka na poziomie co najmniej B2 wg Europejskiego Systemu Opisu Kształcenia Językowego. Osoby, które odbyły lektorat z języka angielskiego i legitymują się w/w osiągniętym poziomem biegłości jedynie poprzez wpis w indeksie, muszą wykazać minimalną ocenę końcową 4,0.

Zasady naboru: wolny zapis – obowiązuje rejestracja w systemie IRK i złożenie kompletu dokumentów.

Termin rejestracji internetowej i składanie dokumentów: 15.05–30.09.2020 r.

pokój 102 godz. 10.00-14.00

Termin rozpoczęcia studiów: październik 2020 r.

KierunekOpłata semestralna [PLN]
Studia Podyplomowe Angielskiego Języka Specjalistycznego1950