BEZPIECZEŃSTWO I HIGIENA PRACY

Celem Podyplomowych Studiów Bezpieczeństwa i Higieny Pracy  jest wyposażenie słuchaczy w wiedzę i umiejętności pozwalające na twórcze realizowanie zadań służby BHP, szczególnie w zakresie zarządzania bezpieczeństwem i higieną pracy, oceny ryzyka zawodowego, rozpoznawania  i ograniczania szkodliwego wpływu na zdrowie i życie pracowników zagrożeń występujących w środowisku pracy. Studia umożliwią teoretyczną, praktyczną, efektywną i skuteczną realizację wyzwań z zakresu bezpieczeństwa i higieny pracy, przed którymi stoją współczesne przedsiębiorstwa i zakłady pracy. Studia Podyplomowe BHP obejmują kształcenie w zakresie nauk prawnych i pozaprawnych dotyczących BHP. W dziedzinie nauk prawnych koncentrują się zwłaszcza na prawie pracy,  w tym głównie na prawie ochrony pracy oraz na dyscyplinach prawnych określających skutki naruszeń w sferze BHP. W zakresie nauk pozaprawnych Studia  obejmują kształcenie  w dziedzinie nauk technicznych, ergonomii,  metodologii pracy służby bhp oraz pedagogiki.

Zadaniem studiów jest osiągnięcie takich efektów kształcenia, aby absolwenci na rynku pracy cechowali się następującymi umiejętnościami:

• znali ważniejsze postanowienia Kodeksu pracy, rozporządzeń i innych aktów prawnych dotyczących problematyki bhp oraz potrafi nadzorować ich przestrzeganie,
  • znali podstawową terminologię prawniczą  (ogólna wiedza o prawie),
  • zna podstawową terminologię dotyczącą źródeł zagrożeń zawodowych, oceny ryzyka zawodowego,
  • mieli wiedzę na temat rodzajów, zakresu i skutków dla życia i zdrowia  zagrożeń fizycznych i chemicznych, biologicznych i innych występujących w środowisku pracy,
  • mieli wiedzę na temat systemu kontroli i nadzoru nad przestrzeganiem prawa bhp,
  • mieli wiedzę na temat procedur powypadkowych oraz w razie podejrzeń i stwierdzenia chorób zawodowych i pozazawodowych,
  • mieli wiedzę na temat procedur udzielania pomocy  przedmedycznej,
  • mieli wiedzę na temat procedury w razie zagrożenia pożarowego, ewakuacji, katastrof,
  • potrafi przeprowadzić szkolenia w zakresie bhp.

Wykaz przedmiotów:

Strona internetowa: www.podyplomowe.prawo.uni.wroc.pl

Czas trwania studiów: 1 rok (2 semestry), co najmniej 162 godzin dydaktycznych.

Kwalifikacje uzyskane po ukończeniu studiów: kwalifikacje cząstkowe na poziomie 7. Absolwent otrzymuje świadectwo ukończenia studiów podyplomowych. Świadectwo upoważnia absolwentów do ubiegania się o pełnienie funkcji inspektorów, starszych inspektorów oraz specjalistów i starszych specjalistów do spraw BHP w przedsiębiorstwach i innych jednostkach organizacyjnych.

Dodatkową korzyścią jest :

• Możliwość ukończenia certyfikowanego kursu pierwszej pomocy przedmedycznej,
  • Zaświadczenie o odbyciu szkolenia kształcenia dorosłych.

Zasady naboru: przyjęcie na studia następuje po przeprowadzeniu postępowania kwalifikacyjnego na podstawie kompletu dokumentów –  obowiązuje rejestracja w systemie IRK i złożenie kompletu dokumentów.

Zastrzegamy sobie prawo do nieuruchomienia  studiów w razie braku odpowiedniej liczby Kandydatów.

Termin rejestracji internetowej: 1.06–4.10.2020 r.

Termin składania dokumentów: 1.06–6.10.2020 r.

ul. Uniwersytecka 22/26
Informacje szczegółowe – link.

Termin rozpoczęcia studiów: październik 2020 r., studia prowadzone są w systemie niestacjonarnym (sobota i niedziela)

KierunekOpłata semestralna [PLN]
Studia Podyplomowe BEZPIECZEŃSTWO I HIGIENA PRACY1950 (Specjalna zniżka dla Absolwentów Wydziału Prawa, Administracji i Ekonomii w wysokości 10%)

Kierownik studiówprof. dr hab. Karol Kiczka
Zastępca Kierownik studiów: mgr Dawid Piekarski
Wydział Prawa, Administracji i Ekonomii
ul. Uniwersytecka 22/26, 50-145 Wrocław
tel.: + 48 71 375 23 71
podyplomowe.wpae@uwr.edu.pl

ul. Uniwersytecka 22/26
Informacje szczegółowe – link.