DŹWIĘK I AUDIOSFERA

Studia Podyplomowe Dźwięk i Audiosfera skierowane są do osób, które w swoim życiu zawodowym pracują (lub planują pracę) z dźwiękiem jako zjawiskiem kulturowym, artystycznym, edukacyjnym, psychoakustycznym, a szczególnie do: muzykologów, kulturoznawców, antropologów kultury, historyków sztuki, krytyków muzycznych i filmowych, nauczycieli szkolnych i przedszkolnych, ekologów, animatorów kultury, kuratorów, muzykoterapeutów, muzyków i producentów dźwiękowych, przewodników i aktywistów miejskich oraz osób zainteresowanych problematyką studiów nad dźwiękiem i audiosferą.

Uczestnicy w czasie studiów:

• poznają praktyki artystyczne z punktu widzenia ich związków z audiosferą i dźwiękiem;
  • zdobędą umiejętności techniczne potrzebne do realizacji prac dźwiękowych;
  • będą projektować trasy spacerów dźwięków oraz poznają swoistość turystyki dźwiękowej;
  • będą realizować nagrania terenowe;
  • nauczą się obsługiwać sprzęt nagrywający oraz oprogramowanie do edycji i archiwizacji dźwięku;
  • nauczą się, jak wykorzystać dźwięk w różnego rodzaju działaniach edukacyjnych i terapeutycznych;
  • poznają perspektywy ochrony dźwięku jako niematerialnego dziedzictwa kulturowego oraz podstawy prawne w dziedzinie praw autorskich;
  • nauczą się mówić, dyskutować oraz pisać na temat dźwięku i audiosfery.

Czas trwania studiów: 2 semestry, 210 godzin dydaktycznych

Uzyskane kwalifikacje: Absolwenci otrzymają świadectwo ukończenia studiów podyplomowych. Dokument ten jest wyrazem pogłębienia wiadomości oraz podniesienia kwalifikacji.

Wymagania: ukończone studia wyższe, co najmniej licencjackie

Zasady naboru: przyjęcie na studia następuje po przeprowadzeniu postępowania kwalifikacyjnego na podstawie kompletu dokumentów – obowiązuje rejestracja w systemie IRK.

Termin rejestracji internetowej: 15.05–31.10.2020 r.

Termin składania dokumentów: 4.09–31.10.2020 r.

Instytut Muzykologii
ul. Szewska 36
p. 108

Termin rozpoczęcia studiów: listopad 2020 r.

KierunekOpłata semestralna [PLN]
Studia Podyplomowe Dźwięk i Audiosfera1850