INFORMATYZACJA ADMINISTRACJI PUBLICZNEJ

Celem Studiów Podyplomowych Informatyzacja Administracji Publicznej jest wyposażenie słuchaczy w wiedzę i umiejętności pozwalające na wykonywanie zadań urzędnika w środowisku cyfrowym, w obliczu coraz większej ilości usług publicznych świadczonych za pomocą środków komunikacji elektronicznej i przy użyciu systemów teleinformatycznych. Studia podyplomowe umożliwiają uzyskanie teoretycznej, jak i praktycznej wiedzy z zakresu informatyzacji administracji publicznej i usług publicznych.

Studia Podyplomowe Informatyzacja Administracji Publicznej obejmują kształcenie w zakresie nauk prawnych.

W dziedzinie nauk prawnych koncentrują się zwłaszcza na podstawach prawnych informatyzacji administracji publicznej i usług publicznych świadczonych za pomocą platform elektronicznych, w tym pozyskiwania informacji od innych podmiotów publicznych w drodze wymiany informacji drogą elektroniczną czy dostępu do elektronicznych rejestrów publicznych, metod identyfikacji elektronicznej obu stron usług elektronicznych przewidzianych przez prawo, udzielaniu informacji publicznej, z naciskiem na jej udostępnianie w Biuletynie Informacji Publicznej, funkcjonującym w Internecie, tworzenia aktów prawa administracyjnego („urzędniczego”), zasad publikowania aktów prawa miejscowego w wojewódzkich dziennikach urzędowych, załatwiania spraw administracyjnych w formie dokumentu elektronicznego czy ochrony danych osobowych w systemach teleinformatycznych administracji publicznej. Omówione zostaną także podstawy prawne elektronicznego zarządzania dokumentacją w urzędzie i archiwizacji dokumentów elektronicznych.

W ramach programu Studiów Podyplomowych Informatyzacji Administracji Publicznej poruszone zostaną także zagadnienia wykorzystywania mediów społecznościowych w działalności urzędu administracji publicznej i poszczególnych urzędników oraz zasad bezpieczeństwa komunikacji elektronicznej w urzędzie, głównie w kontekście zagrożeń związanych z cyberprzestępczością.

Wykaz przedmiotów:
Strona internetowa: www.podyplomowe.prawo.uni.wroc.pl

Czas trwania studiów: 1 rok (2 semestry)

Kwalifikacje uzyskane po ukończeniu studiów: kwalifikacje cząstkowe na poziomie 7. Absolwent otrzymuje świadectwo ukończenia studiów podyplomowych.

Wymagania: ukończone studia wyższe.

Zasady naboru: przyjęcie na studia następuje po przeprowadzeniu postępowania kwalifikacyjnego na podstawie kompletu dokumentów – obowiązuje rejestracja w systemie IRK.

Zastrzegamy sobie prawo do nieuruchomienia  studiów w razie braku odpowiedniej liczby Kandydatów.

Termin rejestracji internetowej: 1.06–4.10.2020 r.

Termin składania dokumentów: 1.06–6.10.2020 r.

ul. Uniwersytecka 22/26
Informacje szczegółowe – link.

Termin rozpoczęcia studiów: październik 2020 r., studia prowadzone są w systemie niestacjonarnym (sobota i niedziela)

KierunekOpłata semestralna [PLN]
Studia Podyplomowe Informatyzacja Administracji Publicznej1900 (Specjalna zniżka dla Absolwentów Wydziału Prawa, Administracji i Ekonomii w wysokości 10%)

Kierownik studiów: prof. dr hab. Jacek Gołaczyński
Wydział Prawa, Administracji i Ekonomii
ul. Uniwersytecka 22/26, 50-145 Wrocław
tel.: + 48 71 375 23 71
podyplomowe.wpae@uwr.edu.pl

ul. Uniwersytecka 22/26
Informacje szczegółowe – link.