JĘZYK CZESKI W ADMINISTRACJI, TURYSTYCE I BIZNESIE

Nauka języka czeskiego odbywa się od podstaw. Studia przeznaczone są dla osób zainteresowanych zdobyciem wiedzy oraz kompetencji językowych niezbędnych do pracy w firmach, instytucjach i organizacjach (zarówno w sektorze prywatnym jak i publicznym, obejmującym samorządy i służby mundurowe), a także w biurach podróży i agencjach turystycznych współpracujących z Czechami. Studia polecane są również kandydatom, którzy chcieliby po prostu uczyć się języka czeskiego od podstaw, zdobywając przy okazji inne interdyscyplinarne kompetencje.

Zajęcia realizowane będą w języku polskim i czeskim w formie warsztatów, ćwiczeń oraz konwersatoriów, co pozwoli na wyposażenie absolwentów w wiedzę lingwistyczną z zakresu formalnego języka czeskiego, jak również z zakresu odmian specjalistycznych w dziedzinie administracji, biznesu i ekonomii, a także obsługi ruchu turystycznego.

Treści programowe:

• Blok praktycznej nauki języka czeskiego
  • Blok geograficzno-turystyczny
  • Blok historyczno-polityczny
  • Blok ekonomiczno-gospodarczy
  • Blok językoznawczo-kulturowy
  • Blok prawno-biznesowy
  • Korespondencja
  • Przekład
  • Program Operacyjny Współpracy Transgraniczne

Przewidywany poziom znajomości języka czeskiego po trzech semestrach studiów – B1/B2.

Czas trwania studiów: 3 semestry

Uzyskane kwalifikacje: Absolwent będzie legitymował się wysokim stopniem kompetencji językowej, uwzględniającym nie tylko podręcznikową znajomość języka czeskiego, ale zdobędzie także umiejętności lingwistyczne związane z zachowaniem sytuacyjnym, zostanie również zaznajomiony z realiami i konwencjami związanymi z czeskim obszarem kulturowym. Absolwent wykaże się również znajomością słownictwa związanego z działalnością instytucji, organizacji i przedsiębiorstw oraz umiejętnością prowadzenia korespondencji biznesowej i czynności administracyjnych. Będzie posiadał wiedzę i umiejętności związane z językową obsługą ruchu turystycznego i współpracą z firmami prowadzącymi działalność w różnych branżach. Zdobędzie także podstawową wiedzę w zakresie słownictwa i pojęć związanych z pisaniem projektów unijnych, co jest obecnie wysoce pożądaną umiejętnością na rynku pracy.

Zasady naboru: o przyjęciu decyduje kolejność zgłoszeń oraz złożenie dokumentów we wskazanym czasie. Na studia mogą zostać przyjęci absolwenci dowolnych kierunków studiów pierwszego lub drugiego stopnia, jednolitych studiów magisterskich, a także studiów inżynierskich.

Termin rejestracji internetowej: 1.06–14.09.2020 r.

Termin składania dokumentów: 1.06–20.09.2020 r.

Miejsce składania dokumentów
Prosimy o przesłanie dokumentów pocztą albo kurierem na adres:
ul. Pocztowa 9
z dopiskiem: studia podyplomowe

Dokumenty wysyłać można od razu po zarejestrowaniu się w systemie – prosimy nie czekać na formalną decyzję o przyjęciu.

KierunekOpłata semestralna [PLN]
Studia Podyplomowe Język Czeski w Administracji, Turystyce i Biznesie1950

Kierownik studiów: dr Ilona Gwóźdź-Szewczenko
Pocztowa 9, 53-313 Wrocław