MENADŻER BEZPIECZEŃSTWA CHEMICZNEGO

EKOLOGICZNEGO i HIGIENY PRACY, studia podyplomowe

Studia adresowane są do osób czynnych zawodowo, jak również rozpoczynających karierę zawodową:
– menadżerów, inspektorów i pracowników technicznych służb BHP
– specjalistów z zakresu kontroli jakości, ochrony środowiska, bezpieczeństwa chemicznego i pożarowego oraz bezpieczeństwa sanitarno-epidemiologicznego
– pracowników służb mundurowych: Państwowa Straż Pożarna, Policja, Straż Graniczna, Służba Celno-Skarbowa, Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego
– pracowników placówek naukowo-badawczych oraz działów R&D w firmach chemicznych, budowlanych oraz zajmujących się neutralizacją i dekontaminacją substancji niebezpiecznych
– pracowników sevesowskich zakładów przemysłowych i innych zakładów wytwórczych powiązanych z technologiami wodorowymi i jądrowymi
– pracowników sektora chemicznego (obrót handlowy odczynnikami chemicznymi, transport ADR, instalacje przemysłowe, zielona chemia, innowacje)
ale także do:
– absolwentów wyższych uczelni wydziałów chemicznych i pokrewnych (chemii, biochemii, biotechnologii, biologii, ochrony środowiska, kosmetologii), którzy w przyszłości pragną podjąć pracę lub współpracę z przedsiębiorcami oraz instytucjami otoczenia społeczno-gospodarczego sektora chemicznego i pokrewnych
– absolwentów innych uczelni wyższych zainteresowanych zdobyciem wiedzy i umiejętności z zakresu prawa i bezpieczeństwa chemicznego i ekologicznego w związku z przekwalifikowywaniem się do zmieniających się oczekiwań na rynku pracy.

Kwalifikacje uzyskana po ukończeniu studiów: Szerokie spektrum zagadnień z zakresu zarządzania bezpieczeństwem chemicznym (w tym analiza ryzyka i monitorowanie zagrożeń), bezpieczeństwem ekologicznym i procesowym (w tym usuwanie i ograniczanie strat powodowanych katastrofami ekologicznymi i przemysłowymi, zmniejszanie negatywnych skutków środowiskowych będących następstwem katastrof) oraz pozostałych działań służby BHP i służb mundurowych, będących przedmiotem zajęć, w szczególności praktycznych i laboratoryjnych, realizowanych pod okiem praktykujących ekspertów, pozwala na wyposażenie absolwenta studiów podyplomowych w zestaw narzędzi i umiejętności wykorzystywanych na co dzień w pracy zawodowej, niezależnie od tego czy osoby zaczynają swoją karierę w szeroko rozumianym sektorze chemicznym lub służbach bezpieczeństwa i higieny pracy, czy też pracują w nich od wielu lat. Po ukończeniu studiów absolwent będzie stosował w praktyce zdobyte w trakcie nauki umiejętności.
Absolwenci studiów SP-MBChEiHP uzyskują kwalifikacje do pełnienia zadań pracownika służb BHP, zgodnie ze znowelizowanym Rozporządzeniem Rady Ministrów w sprawie służby bezpieczeństwa i higieny pracy (Dz. U. 2004 nr 246 poz. 2468). Jednocześnie wraz ze świadectwem ukończenia studiów podyplomowych po ukończeniu dodatkowych szkoleń, Absolwenci mogą otrzymać płatne certyfikaty: Certyfikat audytora wewnętrznego systemu zarządzania bezpieczeństwem i higieną pracy wg normy ISO 45001:2018 oraz Certyfikat Europejskiego Systemu Ekozarządzania i Audytu (EMAS).
Program Studiów trwa 4 semestry i zakłada 512 godzin zajęć.

Wydanie dodatkowych certyfikatów będzie dodatkowo płatne według taryfikatora instytucji certyfikującej.

Strona domowa Studiów Podyplomowych MBChEiHP – link

Wymagania, wykształcenie kandydata: dyplom ukończenia studiów pierwszego stopnia (VI poziom PRK)

Zasada naboru: wolny zapis – obowiązuje rejestracja w systemie IRK i złożenie kompletu dokumentów.

Studia zostaną uruchomione wyłącznie w przypadku 20 potwierdzonych zgłoszeń (limit dolny).

Termin rejestracji internetowej: 03.06 – 20.09.2024 r.

Termin składania podań: 04.06 – 30.09.2024 r.
poniedziałek-piątek, godz. 08:00-15:00

Dziekanat Wydziału Chemii UWr,
Pokój: 8a (budynek A)

Termin rozpoczęcia zajęć: październik 2024 r.

Studia Podyplomowe Menadżer Bezpieczeństwa Chemicznego, Ekologicznego i Higieny Pracy3000

Dziekanat Wydziału Chemii UWr

Kierownik studiów: dr hab. Piotr Durlak