PRAWO GOSPODARCZE I HANDLOWE

Celem studiów jest zapoznanie słuchaczy z problematyką współczesnego obrotu, a także pogłębienie i uzupełnienie wiedzy dotyczącej podstawowych problemów prawa handlowego i gospodarczego na podstawie określonych regulacji prawnych. Program zajęć przewiduje analizę głównych aktów prawnych jakie obowiązują w zakresie tej dziedziny prawa. Ponadto słuchacze zapoznają się z zagadnieniami wykraczającymi poza tradycyjnie rozumiane prawo handlowe i gospodarcze, a mianowicie: prawo podatkowe, prawo karne, procedury cywilne, w tym także postępowania upadłościowe (krajowe i międzynarodowe). Założeniem studiów jest przekazanie słuchaczom nie tylko wiedzy teoretycznej, ale jednocześnie nauczenie posługiwania się określonymi umiejętnościami  w praktyce. W tym celu zakładana proporcja wykładów teoretycznych do problemów praktycznych rozkłada się równomiernie, choć zdaniem słuchaczy istnieje większa potrzeba analiz konkretnych sytuacjach prawnych jakie niesie praktyka stosowania prawa.

Absolwent Studiów Podyplomowych Prawa Gospodarczego i Handlowego podniesie swoje kwalifikacje w zakresie zrozumienia istoty prawa handlowego i gospodarczego, sprawnego posługiwania się przepisami prawa w codziennej praktyce gospodarczej z przedmiotów kierunkowych i równoczesnym nauczeniem posługiwania się nabytymi umiejętnościami w praktyce. Studia pozwolą także na zwiększenie umiejętności współpracy z urzędami i instytucjami oraz obsługą prawną świadczącą pomoc dla jednostek gospodarczych. Absolwent, zgodnie z zakładanymi efektami kształcenia, rozszerzy wiedzę na temat prawa handlowego i gospodarczego, co pomoże rozumieniu tego prawa, a także spojrzeniu na problemy jakie wynikają z jego stosowania.

Ukończenie Studiów Podyplomowych Prawa Gospodarczego i Handlowego zapewni słuchaczom prawidłowe wykonywanie dotychczasowych czynności zawodowych i poprzez lepsze rozeznanie w obowiązujących przepisach, spowoduje eliminację zachowań sprzecznych z wymogami prawa. To z kolei podniesie ich atrakcyjność na rynku pracy, zapewni bezpieczeństwo pracodawców. Czynnik ten powinien stanowić poważny atut w karierze zawodowej studenta i być skutecznym instrumentem do postrzegania słuchacza jako osoby interesującej się prawem w codziennej praktyce zawodowej.

Wykaz przedmiotów:
Strona internetowa: www.podyplomowe.prawo.uni.wroc.pl

Czas trwania studiów: 1 rok (2 semestry)

Kwalifikacje uzyskane po ukończeniu studiów: kwalifikacje cząstkowe na poziomie 7. Absolwent otrzymuje świadectwo ukończenia studiów podyplomowych.

Wymagania: ukończone studia wyższe.

Zasady naboru: przyjęcie na studia następuje po przeprowadzeniu postępowania kwalifikacyjnego na podstawie kompletu dokumentów – obowiązuje rejestracja w systemie IRK.

Zastrzegamy sobie prawo do nieuruchomienia  studiów w razie braku odpowiedniej liczby Kandydatów.

Termin rejestracji internetowej: 1.06–4.10.2020 r.

Termin składania dokumentów: 1.06–6.10.2020 r.

Sekcja Obsługi Doktorantów i Doskonalenia Kompetencji
ul. Uniwersytecka 22/26
Informacje szczegółowe – link.

Termin rozpoczęcia studiów: październik 2020 r., studia prowadzone są w systemie niestacjonarnym (sobota i niedziela)

KierunekOpłata semestralna [PLN]
Studia Podyplomowe Prawa Gospodarczego i Handlowego1950 (Specjalna zniżka dla Absolwentów Wydziału Prawa, Administracji i Ekonomii w wysokości 10%)

Kierownik studiów: dr Maciej Skory
Sekcja Obsługi Studiów Doktoranckich i Innych Form Kształcenia
Wydział Prawa, Administracji i Ekonomii
ul. Uniwersytecka 22/26, 50-145 Wrocław
tel.: + 48 71 375 23 71
podyplomowe.wpae@uwr.edu.pl

Sekcja Obsługi Doktorantów i Doskonalenia Kompetencji
ul. Uniwersytecka 22/26
Informacje szczegółowe – link.