ZARZĄDZANIE BEZPIECZEŃSTWEM CHEMICZNYM

Strona internetowa: www.podyplomowe.prawo.uni.wroc.pl

Studia są adresowane do kadry zarządzającej i/lub pracowników pionu technicznego, kontroli jakości, administracji, specjalistów działów BHP, ochrony środowiska posiadających wykształcenie wyższe z zakresu prawa, ekonomii, chemii, biochemii, biotechnologii, biologii, ochrony środowiska oraz absolwentów studiów II stopnia wymienionych kierunków, a także dla osób chcących uzupełnić swoją wiedzę z zakresu prawa chemicznego.

Celem studiów jest przygotowanie odpowiedzialnych za wprowadzanie na rynek chemikaliów pracowników do wypełniania obowiązków związanych z obrotem chemikaliami na rynku.

Po ukończeniu studiów absolwent będzie znał:

– polskie i wspólnotowe akty prawne regulujących produkcję, import, wprowadzanie do obrotu oraz stosowanie chemikaliów,

– klasyfikację i oznakowanie substancji i mieszanin chemicznych,

– organy właściwe w sprawach obrotu chemikaliami oraz ich kompetencje,

– obowiązki podmiotów biorących udział w obrocie chemikaliami, ze szczególnym uwzględnieniem obowiązków nakładanych na dalszych użytkowników

– zagrożenia wynikające z fizykochemicznych właściwości substancji chemicznych, w produkcji, dystrybucji i transporcie,

– podstawy toksykologii (szkodliwe działanie substancji chemicznych na zdrowie człowieka

– podstawy ekotoksykologii (szkodliwe działanie substancji chemicznych na środowisko)

– wymagania bhp i ochrony przeciwpożarowej wobec chemikaliów.

Kwalifikacje uzyskane po ukończeniu studiów: kwalifikacje cząstkowe na poziomie 6. Absolwent otrzymuje świadectwo ukończenia studiów podyplomowych.

Warunki ukończenia studiów: uczestnictwo w zajęciach, uzyskanie zaliczeń określonych w programie studiów i zdanie końcowego egzaminu oraz terminowe wniesienie wymaganej opłaty za studia.

Zasady naboru: przyjęcie na studia następuje po przeprowadzeniu postępowania kwalifikacyjnego na podstawie kompletu dokumentów – obowiązuje rejestracja w systemie IRK i złożenie kompletu dokumentów.

Zastrzegamy sobie prawo do nieuruchomienia studiów w razie braku odpowiedniej liczby Kandydatów.

Termin rejestracji internetowej: 1.06–4.10.2020 r.

Termin składania dokumentów: 1.06–6.10.2020 r.

Sekcja Obsługi Doktorantów i Doskonalenia Kwalifikacji
ul. Uniwersytecka 22/26
Informacje szczegółowe – link.

Termin rozpoczęcia studiów: październik 2020 r., studia prowadzone są w systemie niestacjonarnym (sobota i niedziela)

KierunekOpłata semestralna [PLN]
Studia Podyplomowe Zarządzanie Bezpieczeństwem Chemicznym1900 (Specjalna zniżka dla Absolwentów Wydziału Prawa, Administracji i Ekonomii w wysokości 10%)

Kierownik studiów: prof. dr hab. Karol Kiczka
Zastępca Kierownik studiów: mgr Dawid Piekarski

Sekcja Obsługi Doktorantów i Doskonalenia Kompetencji
Wydział Prawa, Administracji i Ekonomii
ul. Uniwersytecka 22/26, 50-145 Wrocław
tel.: + 48 71 375 23 71
podyplomowe.wpae@uwr.edu.pl

Sekcja Obsługi Doktorantów i Doskonalenia Kompetencji
ul. Uniwersytecka 22/26
Informacje szczegółowe – link.