Uniwersytet Wrocławski

REKRUTACJA

MENU

PRAWO ZAMÓWIEŃ PUBLICZNYCH

studia podyplomowe

Opis kierunku:

KIERUNEK OBJĘTY PATRONATEM PREZESA URZĘDU ZAMÓWIEŃ PUBLICZNYCH

Istotą studiów jest problematyka zasad i trybów udzielania zamówień publicznych. Jak również umów o zamówienie publiczne, środków ochrony prawnej uczestników postępowania o udzielenie zamówienia publicznego, a także kluczowych dla zamówień publicznych organów – Prezesa Urzędu Zamówień Publicznych oraz Krajowej Izby Odwoławczej. Omawiane są także zagadnienia z zakresu udzielania koncesji na roboty budowlane lub usługi oraz partnerstwa publiczno – prywatnego. Dokonywana w ramach studiów egzegeza przepisów ustawy poparta jest praktyką przedstawioną przez pracowników podmiotów uczestniczących i kontrolujących prawidłowość procedur zamówień publicznych, czyli praktyków pracujących w podmiotach zamawiających i wykonujących zamówienia publiczne oraz sędziów sądów powszechnych i administracyjnych.

Znaczna część wykładów uwzględnia problematykę przejrzystości postępowania w sprawach zamówień publicznych związaną z ustawowymi wymaganiami gospodarowania finansami publicznymi oraz nabycia umiejętnością takiego prowadzenia postępowania aby z jednej strony zapewniał skuteczność realizowanej procedury a z drugiej zaś umożliwiał bezproblemowe dokonanie kontroli jej przeprowadzenia przez podmioty zewnętrzne .

Słuchacze studiów mają możliwość zgłaszania zagadnień, które objęte zostały programem studiów a także zadawania wykładowcą pytań. Mile widziana a nawet stymulowana jest także wszelka aktywność słuchaczy studiów w czasie wykładów, w tym zgłaszania i prezentowania swoich poglądów i doświadczeń. Celem studiów podyplomowych Prawa zamówień publicznych jest kompleksowe zaprezentowanie procedury zamówień publicznych w oparciu o szeroki kontekst prawny, gospodarczy, etyczny, także na tle doświadczeń europejskich, wskazanie wielu aspektów poruszania się w obrocie gospodarczym i roli przypisanej przez ustawodawcę pracownikom samorządów i administracji centralnej w tym zakresie. Ze względu na znaczną część zajęć prowadzonych w formie warsztatów, studia umożliwiają bezpośredni kontakt ze specjalistami i praktykami, wymianę poglądów i zadawanie pytań oraz podejmowanie prób rozwiązywania realnych problemów postawionych przez słuchaczy.

Czas trwania studiów: 1 rok (2 semestry)

Kwalifikacje uzyskane po ukończeniu studiów: kwalifikacje cząstkowe na poziomie 7. Absolwent otrzymuje świadectwo ukończenia studiów podyplomowych.

Więcej informacji na stronie – link.

 


 

Rekrutacja 2024/2025:

Wymagania: ukończone studia wyższe.

Zasady naboru: przyjęcie na studia następuje po przeprowadzeniu postępowania kwalifikacyjnego na podstawie kompletu dokumentów – obowiązuje rejestracja w systemie IRK i złożenie kompletu dokumentów.

Zastrzegamy sobie prawo do nieuruchomienia  studiów w razie braku odpowiedniej liczby Kandydatów.

 


 

HARMONOGRAM REKRUTACJI NA STUDIA

ETAPY POSTĘPOWANIA REKRUTACYJNEGO:

Termin rejestracji internetowej: 03.06 – 21.10.2024 r.

Składanie dokumentów:

lipiec – 15.07 – 31.07.2024 Dziekanat pok. 4, 5, 6
pon., wt., śr. godz. 12:00 – 15:00, czw., pt. 9:00 – 12:00

sierpień – 01 – 30.08.2024 Dziekanat pok. 4, 6
pon. – pt. 11:00 – 13:00

wrzesień – październik 02.09.2024 – 28.10.2024 Dziekanat pok. 4, 5, 6
pon., wt., śr., godz. 12:00 – 15:00, czw., pt. 9:00 – 12:00 sob. 9:00 – 13:00

Miejsce składania dokumentów:

Uniwersytet Wrocławski
Wydział Prawa, Administracji i Ekonomii
ul. Uniwersytecka 22/26, pok. 4, 5, 6
50-145 Wrocław

Termin rozpoczęcia studiów: listopad 2024 r.

Kandydaci na studia podyplomowe składają w miejscu wskazanym przez jednostkę organizacyjną prowadzącą studia następujące dokumenty:

  • podanie o przyjęcie na studia podyplomowe wydrukowane z systemu IRK;
  • kserokopię dyplomu ukończenia studiów poświadczoną za zgodność z oryginałem  – notarialnie bądź przez upoważnionego pracownika jednostki przyjmującej dokumenty;
  • kserokopię dyplomu ukończenia studiów za granicą poświadczoną za zgodność z oryginałem wraz z zaświadczeniem o uznaniu dyplomu za równoważny odpowiedniemu polskiemu dyplomowi i tytułowi zawodowemu, wydanym po przeprowadzeniu postępowania nostryfikacyjnego – w przypadku, gdy dyplom ukończenia studiów za granicą nie może być uznany za równoważny odpowiedniemu polskiemu dyplomowi i tytułowi zawodowemu na podstawie umowy międzynarodowej określającej równoważność albo na podstawie art. 326 ustawy z dnia 20 lipca 2018 r. – Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce, jeżeli jest wymagane;
  • zaświadczenie o posiadaniu przygotowania pedagogicznego lub akt nadania stopnia awansu zawodowego (dotyczy studiów przeznaczonych dla nauczycieli);
  • inne dokumenty, związane ze specyfiką danych studiów podyplomowych, określone przez kierownika studiów w zasadach rekrutacji.

W przypadku wątpliwości, kierownik studiów może zażądać od cudzoziemców i obywateli polskich posiadających dyplom ukończenia studiów uzyskany za granicą legalizacji dyplomu lub apostille. Kierownik studiów może także zażądać przedłożenia tłumaczenia zwykłego na język polski dyplomu i zaświadczenia o posiadaniu przygotowania pedagogicznego lub aktu nadania stopnia awansu zawodowego (dotyczy studiów przeznaczonych dla nauczycieli).

Uwaga!
Uczestnikiem studiów podyplomowych w Polsce może zostać osoba, która posiada kwalifikację pełną co najmniej na poziomie 6 uzyskaną w systemie szkolnictwa wyższego i nauki. Oznacza to, że Twój zagraniczny dyplom daje prawo do ubiegania się o przyjęcie na studia podyplomowe w polskiej uczelni, jeżeli spełnia jedno z poniższych kryteriów:

  1. został uznany za równoważny z polskim odpowiednikiem na podstawie umowy międzynarodowej, lub
  2. został uznany za równoważny z polskim odpowiednikiem w drodze nostryfikacji, lub
  3. został uznany za równorzędny z polskim dyplomem potwierdzającym posiadanie kwalifikacji pełnej co najmniej na poziomie 6 Polskiej Ramy Kwalifikacji na podstawie przepisu art. 326.1 ustawy Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce (dotyczy dyplomów z państw członkowskich UE, OECD i EFTA).

Ocena zagranicznych dyplomów z punktu widzenia polskiego prawa – link.

Zagraniczne dyplomy nie uprawniają do ubiegania się o przyjęcie na studia podyplomowe jeżeli:

  1. instytucje, które je wydały lub instytucje, w których prowadzone było kształcenie:
    1. nie były akredytowanymi uczelniami w dniu wydania dyplomu lub realizowały program studiów nieposiadający akredytacji w dniu wydania dyplomu;
    2. nie działają w systemie szkolnictwa wyższego żadnego państwa;
  2. program studiów wyższych albo jego część była realizowana niezgodnie z przepisami państwa, na którego terenie było prowadzone kształcenie.
KierunekOpłata semestralna [PLN]
Studia Podyplomowe Prawa Zamówień Publicznych2600 (Specjalna zniżka dla Pracowników, Studentów oraz Absolwentów Uniwersytetu Wrocławskiego 10%)

Miejsce składania dokumentów:

Dziekanat Wydziału Prawa Administracji i Ekonomii
pok. 4, 6
ul. Uniwersytecka 22/26, 50-145 Wrocław

 

 

Kierownik studiów: prof. dr hab. Karol Kiczka
Zastępca Kierownika studiów: dr Michał Raduła

Dziekanat
Wydział Prawa, Administracji i Ekonomii
ul. Uniwersytecka 22/26, 50-145 Wrocław
tel.: + 48 71 375 23 71
podyplomowe.wpae@uwr.edu.pl

Miejsce składania dokumentów:

Dziekanat Wydziału Prawa Administracji i Ekonomii
pok. 4, 6
ul. Uniwersytecka 22/26, 50-145 Wrocław