PRZEKŁAD (filologia angielska)

Studia przeznaczone są dla osób biegle posługujących się językiem angielskim i pragnących poszerzyć swe kwalifikacje zawodowe o przekład tekstów gospodarczych, prawnych, ekonomicznych i sądowych. Studia są dokształcające.

Wykaz przedmiotów:

• Polska i angielska terminologia prawna i gospodarcza – 30 godzin
  • Przekład umów – 30 godzin
  • Przekład ustny – 30 godzin
  • Przekład dokumentów gospodarczych – 16 godzin
  • Przekład dokumentów przysięgłych – 30 godzin
  • Przekład dokumentów finansowych – 16 godzin
  • Praktyczna stylistyka polska – 14 godzin
  • Komputerowe wspomaganie przekładu – 14 godzin

Czas trwania studiów: 2 semestry, 180 godzin

Uzyskane kwalifikacje: celem studiów jest praktyczne opanowanie przez uczestników sprawnego przekładania polskich i angielskich tekstów gospodarczych, ekonomicznych, prawnych i sądowych. Nauka kończy się uzyskaniem świadectwa ukończenia studiów podyplomowych. Studia Przekładu są studiami dokształcającymi.

Wymagania: Studia przeznaczone są dla osób posiadających dyplom ukończenia studiów wyższych licencjackich lub magisterskich filologii angielskiej oraz innych kierunków studiów, legitymujących się świadectwem (certyfikatem) potwierdzającym znajomość języka angielskiego na poziomie B2 według Europejskiego Systemu Opisu Kształcenia Językowego, bądź posiadających dyplom ukończenia studiów wyższych na uczelni angielskojęzycznej.

Na potrzeby procesu rekrutacyjnego potwierdzeniem znajomości języka angielskiego jest: dyplom ukończenia studiów wyższych na kierunku filologia angielska, dyplom ukończenia studiów wyższych na uczelni angielskojęzycznej lub świadectwo (certyfikat) potwierdzający znajomość języka angielskiego na poziomie B2.

Zasady naboru: wolny zapis – obowiązuje rejestracja w systemie IRK i złożenie kompletu dokumentów.

Termin rejestracji internetowej i składanie dokumentów: 15.05–30.09.2020 r.

Termin rozpoczęcia studiów:  październik 2020 r.

KierunekOpłata semestralna [PLN]
Studia Podyplomowe Przekładu1950