Uniwersytet Wrocławski

REKRUTACJA

MENU

ZARZĄDZANIE KONFLIKTEM WIELOKULTUROWYM

studia podyplomowe

Opis kierunku:

Studia podyplomowe „Zarządzanie konfliktem wielokulturowym” odpowiadają na zapotrzebowanie na wysoko wyspecjalizowaną wiedzę z zakresu funkcjonowania społeczności zróżnicowanych etnicznie i kulturowo.

Kształcenie na studiach podyplomowych „Zarządzanie konfliktem wielokulturowym” przeznaczone są dla pracowników socjalnych, aktywistów, osób chcących poszerzyć swoją wiedzę, urzędników, pedagogów, nauczycieli, psychologów, osób pracujących z zespołami wielokulturowymi (np. w korporacjach), asystentów międzykulturowych, przedstawicieli grup dyspozycyjnych oraz absolwentów nauk społecznych i prawnych, chcących specjalizować w zarządzaniu konfliktem wielokulturowym.

 


 

Rekrutacja 2024/2025:

Zasady naboru: przyjęcie na studia następuje po przeprowadzeniu postępowania kwalifikacyjnego na podstawie kompletu dokumentów –  obowiązuje rejestracja w systemie IRK i złożenie kompletu dokumentów.

 


 

HARMONOGRAM REKRUTACJI NA STUDIA

ETAPY POSTĘPOWANIA REKRUTACYJNEGO:

Termin rejestracji internetowej: 03.06 – 04.10.2024 r.

Składanie dokumentów: 03.06 – 04.10.2024 r.

Miejsce składania dokumentów:
Instytut Socjologii
ul. Koszarowa 3
51-149 Wrocław
pok. 208 (Sekretariat Instytutu Socjologii UWr)

 

Kandydaci na studia podyplomowe składają w miejscu wskazanym przez jednostkę organizacyjną prowadzącą studia następujące dokumenty:

  • podanie o przyjęcie na studia podyplomowe wydrukowane z systemu IRK;
  • kserokopię dyplomu ukończenia studiów poświadczoną za zgodność z oryginałem  – notarialnie bądź przez upoważnionego pracownika jednostki przyjmującej dokumenty;
  • kserokopię dyplomu ukończenia studiów za granicą poświadczoną za zgodność z oryginałem wraz z zaświadczeniem o uznaniu dyplomu za równoważny odpowiedniemu polskiemu dyplomowi i tytułowi zawodowemu, wydanym po przeprowadzeniu postępowania nostryfikacyjnego – w przypadku, gdy dyplom ukończenia studiów za granicą nie może być uznany za równoważny odpowiedniemu polskiemu dyplomowi i tytułowi zawodowemu na podstawie umowy międzynarodowej określającej równoważność albo na podstawie art. 326 ustawy z dnia 20 lipca 2018 r. – Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce, jeżeli jest wymagane;
  • zaświadczenie o posiadaniu przygotowania pedagogicznego lub akt nadania stopnia awansu zawodowego (dotyczy studiów przeznaczonych dla nauczycieli);
  • inne dokumenty, związane ze specyfiką danych studiów podyplomowych, określone przez kierownika studiów w zasadach rekrutacji.

W przypadku wątpliwości, kierownik studiów może zażądać od cudzoziemców i obywateli polskich posiadających dyplom ukończenia studiów uzyskany za granicą legalizacji dyplomu lub apostille. Kierownik studiów może także zażądać przedłożenia tłumaczenia zwykłego na język polski dyplomu i zaświadczenia o posiadaniu przygotowania pedagogicznego lub aktu nadania stopnia awansu zawodowego (dotyczy studiów przeznaczonych dla nauczycieli).

Uwaga!
Uczestnikiem studiów podyplomowych w Polsce może zostać osoba, która posiada kwalifikację pełną co najmniej na poziomie 6 uzyskaną w systemie szkolnictwa wyższego i nauki. Oznacza to, że Twój zagraniczny dyplom daje prawo do ubiegania się o przyjęcie na studia podyplomowe w polskiej uczelni, jeżeli spełnia jedno z poniższych kryteriów:

  1. został uznany za równoważny z polskim odpowiednikiem na podstawie umowy międzynarodowej, lub
  2. został uznany za równoważny z polskim odpowiednikiem w drodze nostryfikacji, lub
  3. został uznany za równorzędny z polskim dyplomem potwierdzającym posiadanie kwalifikacji pełnej co najmniej na poziomie 6 Polskiej Ramy Kwalifikacji na podstawie przepisu art. 326.1 ustawy Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce (dotyczy dyplomów z państw członkowskich UE, OECD i EFTA).

Ocena zagranicznych dyplomów z punktu widzenia polskiego prawa – link.

Zagraniczne dyplomy nie uprawniają do ubiegania się o przyjęcie na studia podyplomowe jeżeli:

  1. instytucje, które je wydały lub instytucje, w których prowadzone było kształcenie:
    1. nie były akredytowanymi uczelniami w dniu wydania dyplomu lub realizowały program studiów nieposiadający akredytacji w dniu wydania dyplomu;
    2. nie działają w systemie szkolnictwa wyższego żadnego państwa;
  2. program studiów wyższych albo jego część była realizowana niezgodnie z przepisami państwa, na którego terenie było prowadzone kształcenie.
KierunekOpłata semestralna [PLN]
Studia Podyplomowe Zarządzanie konfliktem wielokulturowym2450

Miejsce składania dokumentów:
Instytut Socjologii
ul. Koszarowa 3
51-149 Wrocław
pok. 208 (Sekretariat Instytutu Socjologii UWr)

Kierownik studiów: dr hab. Kamilla Dolińska

Instytut Socjologii
ul. Koszarowa 3
51-149 Wrocław
pok. 208 (Sekretariat Instytutu Socjologii UWr)

Miejsce składania dokumentów:
Instytut Socjologii
ul. Koszarowa 3
51-149 Wrocław
pok. 208 (Sekretariat Instytutu Socjologii UWr)