BEZPIECZEŃSTWO MIĘDZYNARODOWE

II stopnia zaoczne

Po ukończeniu tego kierunku będziesz mógł pracować m.in. w organach administracji publicznej oraz w instytucjach Unii Europejskiej zajmujących się sferą bezpieczeństwa.

Na naszych studiach zdobędziesz kompleksową wiedzę z następujących dziedzin: nauki społeczne, nauk o polityce, nauki o bezpieczeństwie i obronności oraz nauki prawne. Zyskasz umiejętności niezbędne do wykonywania zadań związanych z zarządzaniem informacjami i ich przetwarzaniem w zakresie bezpieczeństwa narodowego i międzynarodowego. Będziesz potrafił prognozować zagrożenia militarne i niemilitarne w wymiarze państwowym i międzynarodowym. Poznasz przydatne i skuteczne sposoby analizy danych w sytuacjach kryzysowych oraz monitorowania zagrożeń.

W trakcie zajęć szczególną uwagę poświęcamy współczesnym siłom zbrojnym. Dowiesz się, jak zorganizowana jest armia, jakie ma zadania i jakie misje stabilizacyjne wykonuje. Jednym z zagadnień będzie współpraca militarna Polski z innymi państwami w ramach Sojuszu Północnoatlantyckiego. Tematy zawarte w programie studiów pomogą Ci zrozumieć wewnętrzne zagrożenia dla bezpieczeństwa państw i społeczeństw Starego Kontynentu.

Jako absolwent bezpieczeństwa międzynarodowego znajdziesz zatrudnienie w organach administracji publicznej zajmujących się problematyką bezpieczeństwa, instytucjach podległych Ministerstwu Spraw Wewnętrznych i Administracji, Ministerstwu Spraw Zagranicznych, instytucjach oraz organach państwa zarządzających systemem obronnym Rzeczypospolitej, komórkach przedsiębiorstw realizujących zadania na rzecz bezpieczeństwa, strukturach publicznych oraz prywatnych zajmujących się edukacją na rzecz bezpieczeństwa, służbach oraz inspekcjach wykonujących zadania na rzecz bezpieczeństwa publicznego.

Znajomość języków obcych pozwoli Ci również pracować w strukturach międzynarodowych oraz w instytucjach Unii Europejskiej funkcjonujących w sferze bezpieczeństwa, międzynarodowych organizacjach pozarządowych.

Umiejętności praktyczne, które zdobędziesz, ułatwią Ci zatrudnienie w instytucjach ochrony osób i mienia, policji, wojsku, służbie celnej oraz instytucjach porządku działających na rzecz większych i mniejszych wspólnot (lokalnych, regionalnych, krajowych).

Pamiętaj, że jako student UWr możesz się rozwijać we wszystkich kołach naukowych i organizacjach studenckich, które Cię interesują, niezależenie od kierunku studiów. Na naszej uczelni działa ponad 170 kół naukowych. Zobacz listę.

Więcej informacji znajdziesz na stronie Instytutu Studiów Międzynarodowych oraz Wydziału Nauk Społecznych.

DYPLOM POLSKI  I DYPLOM UZYSKANY ZA GRANICĄ

O przyjęcie na studia mogą ubiegać się absolwenci studiów licencjackich i magisterskich dowolnego kierunku studiów.  Przyjęcie nastąpi na podstawie rankingu, według oceny na dyplomie ukończenia studiów.

2. kserokopii dyplomu ukończenia studiów wraz z oryginałem do wglądu, celem potwierdzenia zgodności przez Wydziałową Komisję Rekrutacyjną lub zaświadczenia o ukończeniu studiów I stopnia, II stopnia lub jednolitych magisterskich;

Wydziałowa Komisja Rekrutacyjna na wniosek zainteresowanego potwierdza złożenie kompletu dokumentów i na podstawie złożonych dokumentów oraz przeprowadzonego postępowania rekrutacyjnego, jeśli było prowadzone, ogłasza listę przyjętych.

2. kserokopii zalegalizowanego lub opatrzonego apostille dyplomu lub innego dokumentu uprawniającego do ubiegania się o przyjęcie na studia wraz z oryginałem do wglądu celem potwierdzenia zgodności przez Wydziałową Komisję Rekrutacyjną;

3. kserokopię dokumentu potwierdzającego możliwość podjęcia i odbywania studiów na zasadach o których mowa w art. 324ust 2 ustawy Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce wraz z oryginałem do wglądu celem potwierdzenia zgodności przez Wydziałową Komisję Rekrutacyjną;

Wydziałowa Komisja Rekrutacyjna na wniosek zainteresowanego potwierdza złożenie kompletu dokumentów i na podstawie złożonych dokumentów oraz przeprowadzonego postępowania rekrutacyjnego, jeśli było prowadzone, ogłasza listy przyjętych.

Przyjęcie w oparciu o listę rankingową, tworzoną na podstawie oceny na dyplomie licencjackim/magisterskim kandydata. W przypadku, gdy na liście rankingowej znajdą się osoby z taką samą oceną, o przyjęciu rozstrzygnie średnia wszystkich ocen z toku studiów licencjackich lub magisterskich. Średnia (z dokładnością dwóch miejsc po przecinku) powinna być potwierdzona przez uczelnię macierzystą.

• podanie wydrukowane z IRK
  • paszport lub dowód tożsamości (dotyczy obywateli Unii Europejskiej) (kserokopia i oryginał do wglądu)
  • polisa ubezpieczeniowa
  • skierowanie – w przypadku kandydatów kierowanych na studia np. przez NAWA

Opłaty za kształcenie na studiach niestacjonarnych

Wysokość czesnego jest różna w zależności od kierunku studiów i można ją sprawdzić na www.rekrutacja.uni.wroc.pl pod wybranym kierunkiem w zakładce „opłaty”.

Wydział Nauk Społecznych
Koszarowa 3, 51-149 Wrocław