CHEMIA I TOKSYKOLOGIA SĄDOWA

II stopnia stacjonarne

Chemia i toksykologia sądowa to unikatowe i interdyscyplinarne studia realizowane wspólnie przez Wydział Chemii Uniwersytetu Wrocławskiego oraz Wydział Lekarski Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu.

Na tym kierunku zdobędziesz ugruntowaną i spójną wiedzę z chemii i toksykologii, a także biegłość w posługiwaniu się technikami badawczymi stosowanymi do rozwiązywania problemów z zakresu chemii analitycznej i toksykologii. W programie studiów znajdziesz wiele zajęć laboratoryjnych, które prowadzone są przez wyspecjalizowaną i doświadczoną kadrę w nowoczesnych pracowniach Wydziału Chemii. Dzięki nim poznasz najnowsze metody badawcze stosowane w chemii i toksykologii i będziesz prawidłowo się nimi posługiwać.

Jako student chemii i toksykologii sądowej poznasz podstawowe regulacje prawne dotyczące postępowania dowodowego i przygotowywania ekspertyzy sądowej. Będziesz potrafił profesjonalnie ocenić przydatność stosowanych metod w rozwiązywaniu konkretnego problemu, wiarygodność uzyskanych wyników oraz sporządzić prawidłowo udokumentowane opinie. Kierunek ten stanowi kontynuację trwającego trzy lata programu studiów I stopnia.

Po ukończeniu tego kierunku będziesz mógł podjąć pracę w laboratoriach analitycznych, zakładach medycyny sądowej i instytucjach wydających opinie z zakresu ekspertyz chemicznych i toksykologii, laboratoriach kryminalistycznych policji, a po ukończeniu szkoleń specjalistycznych, jako ekspert biegły w badaniu śladów zabezpieczonych na miejscu zdarzenia. Absolwenci tego kierunku będą również dobrze przygotowani do podjęcia pracy naukowo-badawczej w ośrodkach krajowych i zagranicznych, a także do kontynuowania nauki na studiach doktoranckich w dziedzinie chemii i nauk pokrewnych.

Swoje zainteresowania poszerzysz w Kole Naukowym Chemików „Jeż”. Pamiętaj, że jako student UWr możesz się rozwijać we wszystkich kołach naukowych i organizacjach studenckich, które Cię interesują, niezależenie od kierunku studiów. Na naszej uczelni działa ponad 170 kół naukowych. Zobacz listę.

Więcej informacji znajdziesz na stronie Wydziału Chemii.

DYPLOM POLSKI I DYPLOM UZYSKANY ZA GRANICĄ

O przyjęcie na studia drugiego stopnia mogą ubiegać się osoby, które ukończyły studia pierwszego stopnia, drugiego stopnia lub jednolite magisterskie z dziedziny nauk ścisłych i przyrodniczych w dyscyplinie nauk chemicznych. W przypadku ukończenia przez kandydata studiów międzyobszarowych, jedną z dziedzin w zakresie tych studiów musi być dziedzina nauk chemicznych. Przyjęcie nastąpi na podstawie rankingu uwzględniającego sumę punktów za:

– średnią arytmetyczną ze wszystkich ocen ze studiów (max. 25 punktów)

– test kwalifikacyjny (max. 25 punktów).

Średnia ocen ze studiów (sr) jest przeliczana na punkty (n) wg przelicznika: n=1/3*(25*sr-50).

Wartość n jest zaokrąglana z dokładnością do 0.1.

2. kserokopii dyplomu ukończenia studiów wraz z oryginałem do wglądu, celem potwierdzenia zgodności przez Wydziałową Komisję Rekrutacyjną lub zaświadczenia o ukończeniu studiów I stopnia, II stopnia lub jednolitych magisterskich;

Wydziałowa Komisja Rekrutacyjna na wniosek zainteresowanego potwierdza złożenie kompletu dokumentów i na podstawie złożonych dokumentów oraz przeprowadzonego postępowania rekrutacyjnego, jeśli było prowadzone, ogłasza listę przyjętych.

2. kserokopii zalegalizowanego lub opatrzonego apostille dyplomu lub innego dokumentu uprawniającego do ubiegania się o przyjęcie na studia wraz z oryginałem do wglądu celem potwierdzenia zgodności przez Wydziałową Komisję Rekrutacyjną;

3. kserokopię dokumentu potwierdzającego możliwość podjęcia i odbywania studiów na zasadach o których mowa w art. 324ust 2 ustawy Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce wraz z oryginałem do wglądu celem potwierdzenia zgodności przez Wydziałową Komisję Rekrutacyjną;

Wydziałowa Komisja Rekrutacyjna na wniosek zainteresowanego potwierdza złożenie kompletu dokumentów i na podstawie złożonych dokumentów oraz przeprowadzonego postępowania rekrutacyjnego, jeśli było prowadzone, ogłasza listy przyjętych.

O przyjęcie na studia drugiego stopnia mogą ubiegać się osoby, które ukończyły studia pierwszego stopnia, drugiego stopnia lub jednolite magisterskie w dziedzinie nauk ścisłych i przyrodniczych w dyscyplinie nauk chemiczne. W przypadku ukończenia przez kandydata studiów międzyobszarowych, jedną z dyscyplin w zakresie tych studiów musi być dyscyplina nauk chemicznych. Przyjęcie nastąpi na podstawie rankingu uwzględniającego sumę punktów za:

– średnią arytmetyczną ze wszystkich ocen ze studiów (max. 25 punktów)

– test kwalifikacyjny (max. 25 punktów).

Wartość n jest zaokrąglana z dokładnością do 0.1.

Miejsce i termin postępowania rekrutacyjnego oraz  składania dokumentów w zakładce „HARMONOGRAM”.

• podanie wydrukowane z IRK
  • polisa ubezpieczeniowa
  • skierowanie – w przypadku kandydatów kierowanych na studia np. przez NAWA

5. cudzoziemca – posiadacza certyfikatu poświadczającego znajomość języka polskiego jako obcego, co najmniej na poziomie biegłości językowej C1; Dokumentem upoważniającym jest jedynie certyfikat wydany przez Państwową Komisję do spraw Poświadczania Znajomości Języka Polskiego Jako Obcego;

Z wyłączeniem przypadków, o których mowa powyżej, cudzoziemcy podejmujący studia w Uniwersytecie Wrocławskim wnoszą opłatę za studia (tzw. czesne).

Wydział Chemii
ul. F. Joliot-Curie 14, 50-383 Wrocław