Uniwersytet Wrocławski

REKRUTACJA

MENU

STOSUNKI MIĘDZYNARODOWE

II stopnia zaoczne

Opis kierunku:

Sprawdź również:

Stosunki międzynarodowe oferują interdyscyplinarną wiedzę z zakresu nauk społecznych, ekonomicznych, prawnych i politycznych. To studia, które pozwolą Ci na pewne i świadome poruszanie się w sprawach europejskich i światowych.

Podczas studiów poznasz i zrozumiesz mechanizmy funkcjonowania stosunków międzynarodowych oraz gospodarki światowej. Nauczysz się analizowania problemów krajowych w perspektywie międzynarodowej. Nabędziesz także umiejętności i kompetencje niezbędne do komunikowania się i prowadzenia negocjacji w środowisku międzynarodowym. Pomoże Ci w tym rozbudowany program nauczania języków obcych, obejmujący także zagadnienia z zakresu języka dyplomacji i biznesu.

Na stosunkach międzynarodowych czeka na Ciebie zróżnicowana oferta specjalności i przedmiotów do wyboru. Proponujemy zajęcia z zakresu funkcjonowania służb zagranicznych, gospodarki i biznesu międzynarodowego, komunikacji międzynarodowej i mediów, interdyscyplinarne area studies (studia europejskie, niemieckie i wschodnie), jak również zajęcia poświęcone problematyce bezpieczeństwa międzynarodowego.

Nasi studenci mają do wyboru ponad 100 miejsc na kilkudziesięciu uczelniach zagranicznych, na których mogą spędzić semestr nauki w ramach stypendium zagranicznego Erasmus+. Oprócz uczelni w Niemczech, Hiszpanii i Włoszech można również wybierać studia na

uniwersytetach w Estonii, Grecji, Norwegii, Szwecji i Turcji. W Instytucie funkcjonuje ponadto program podwójnych dyplomów (double degree), dzięki któremu studenci mogą równolegle studiować we Wrocławiu oraz Padwie i Bochum.

Specjalności:

  • dyplomacja publiczna i media
  • gospodarka i biznes międzynarodowy
  • studia niemieckie
  • studia regionalne i rozwojowe
  • studia wschodnie
  • współczesne służby dyplomatyczne

W ofercie jest także specjalność w języku angielskim Global Studies.

Na potrzeby realizacji zajęć dydaktycznych dysponujemy pracownią komputerową oraz salami wyposażonymi w sprzęt multimedialny. Nasz budynek jest ponadto dostępny dla osób z niepełnosprawnościami. Jesteśmy również przygotowani do prowadzenia zajęć w trybie zdalnym (online).

Co po studiach

Absolwenci przygotowani będą do podjęcia pracy w charakterze analityka i specjalisty średniego szczebla w administracji państwowej i samorządowej, w organizacjach i instytucjach międzynarodowych lub krajowych współpracujących z zagranicą oraz przedsiębiorstwach działających na rynkach międzynarodowych. Dzięki interdyscyplinarnemu wykształceniu absolwenci znajdą pracę także w instytucjach niezwiązanych bezpośrednio z dziedziną studiów międzynarodowych.

Swoje zainteresowania poszerzysz działając w organizacjach studenckich i kołach naukowych, jak również biorąc udział w ciekawych wydarzeniach naukowych, otwartych wykładach i spotkaniach z ekspertami ds. stosunków międzynarodowych, przedstawicielami korpusu dyplomatycznego, a także praktykami z obszaru polityki, biznesu i spraw społecznych. Możesz

również skorzystać z programów wymiany studenckiej MOST i Erasmus+, a wiedzę praktyczną będziesz zdobywać podczas praktyk studenckich. Atrakcyjne możliwości odbycia praktyk i staży studenckich oferuje Biuro Karier UWr.

Koła naukowe

Na Wydziale Nauk Społecznych działa 14 kół naukowych. Pamiętaj, że jako student UWr możesz się rozwijać we wszystkich kołach naukowych i organizacjach studenckich, które Cię interesują, niezależenie od kierunku studiów. Na naszej uczelni działa ponad 170 kół naukowych. Zobacz listę.

Więcej informacji o kierunku znajdziesz na stronie Instytutu Studiów Międzynarodowych oraz Wydziału Nauk Społecznych.

Rekrutacja 2023/2024:

DYPLOM POLSKI

O przyjęcie na studia mogą ubiegać się absolwenci studiów licencjackich i magisterskich dowolnego kierunku studiów. Przyjęcie nastąpi na podstawie rankingu, według oceny na dyplomie ukończenia studiów.

DYPLOM UZYSKANY ZA GRANICĄ

Rozmowa kwalifikacyjna sprawdzająca merytoryczne kompetencje kandydata do studiowania na kierunku stosunki międzynarodowe, w tym wiedza z pogranicza politologii, ekonomii, prawa, komunikacji społecznej i historii. Rozmowa kwalifikacyjna oceniana jest w skali 2.0 (ocena negatywna), 3.0, 3.5, 4.0, 4.5, 5.0.

O przyjęciu na studia decyduje lista rankingowa sporządzona na podstawie uzyskanych ocen.

 


 

 


 

Dokumenty:

I. Wymagane dokumenty dla kandydatów z polskim dyplomem 🔽

Kandydaci na studia II stopnia (stacjonarne i niestacjonarne) zobowiązani są do dostarczenia, w terminach określonych w zakładce „Miejsce składania dokumentów”, następujących dokumentów:

  1. podania o przyjęcie na studia wydrukowanego z systemu IRK i podpisanego przez kandydata;
  2. kserokopii dyplomu ukończenia studiów wraz z oryginałem do wglądu, celem potwierdzenia zgodności przez Komisję Rekrutacyjną lub zaświadczenia o ukończeniu studiów I stopnia, II stopnia lub jednolitych magisterskich;
  3. zaświadczenia o średniej ocen ze studiów (jeżeli jest wymagane);

II. Wymagane dokumenty dla kandydatów legitymujących się wydanym za granicą dyplomem lub innym dokumentem uprawniającym do ubiegania się o przyjęcie na studia 🔽

 

Kandydaci legitymujący się wydanym za granicą dyplomem lub innym dokumentem uprawniającym do ubiegania się o przyjęcie na studia, znajdujący się na liście do przyjęcia, zobowiązani są do dostarczenia w terminach określonych w zakładce „Miejsce składania dokumentów”, następujących dokumentów:

  1. podania o przyjęcie na studia wydrukowanego z systemu IRK i podpisanego przez kandydata;
  2. kserokopii zalegalizowanego lub opatrzonego apostille dyplomu lub innego dokumentu uprawniającego do ubiegania się o przyjęcie na studia wraz z oryginałem do wglądu celem potwierdzenia zgodności przez Komisję Rekrutacyjną;
  3. tłumaczenia na język polski dokumentów, o których mowa w pkt 2, wykonanego przez polskiego tłumacza przysięgłego;

III. Wymagane dokumenty dla cudzoziemców 🔽

 

Wykaz dokumentów dla osób będących cudzoziemcami znajduje się w zakładce „CUDZOZIEMCY”


IV. Złożenie dokumentów 🔽

Wszystkie dokumenty powinny być złożone (dostarczone) w miejscu, terminie i godzinach wskazanych w zakładce „Miejsce składania dokumentów”. Niedopełnienie tego obowiązku spowoduje nieprzyjęcie kandydata na studia.

Komisja Rekrutacyjna na wniosek zainteresowanego potwierdza złożenie kompletu dokumentów i na podstawie złożonych dokumentów oraz przeprowadzonego postępowania rekrutacyjnego, jeśli było prowadzone, ogłasza listy przyjętych.

Kandydat nie ma obowiązku składania dokumentów osobiście. W przypadku składania ich za pośrednictwem poczty lub kuriera wymagane jest notarialne poświadczenie kserokopii dokumentów (za wyjątkiem podania na studia). Dokumenty mogą również zostać doręczone przez osoby trzecie na podstawie pełnomocnictwa (wzór pełnomocnictwa) udzielonego przez kandydata lub przez złożenie notarialnie poświadczonych kserokopii dokumentów (za wyjątkiem podania na studia).

Dokumenty muszą dotrzeć na uczelnię w terminie określonym w harmonogramie – decydująca jest data dostarczenia dokumentów, a nie data stempla pocztowego czy termin nadania przesyłki. Niedopełnienie obowiązku złożenia dokumentów na wyżej określonych zasadach spowoduje nieprzyjęcie kandydata na studia.


W przypadku rezygnacji z podjęcia studiów złożone dokumenty wydawane są na pisemny wniosek kandydata (wzór rezygnacji z podjęcia studiów) do rąk własnych, bądź upoważnionej przez niego osobie lub odesłane pocztą za zwrotnym potwierdzeniem odbioru.


V. Zdjęcie do Elektronicznej Legitymacji Studenckiej 🔽

Zdjęcie do Elektronicznej Legitymacji Studenckiej, które dołącza się w procesie rejestracji w systemie IRK powinno spełniać następujące wymogi:

  1. zdjęcie elektroniczne powinno być aktualne, kolorowe, o rozdzielczości 500 x 625 pikseli w formacie JPG,
  2. Zdjęcie powinno spełniać wymogi do dowodu osobistego tj.: bez nakrycia głowy, okularów z ciemnymi szkłami, głowa frontalnej z zachowaniem równomiernego oświetlenia twarzy.
    Osoba z wrodzonymi lub nabytymi wadami narządu wzroku może załączyć fotografie przedstawiające osobę w okularach z ciemnymi szkłami, a osoba nosząca nakrycie głowy zgodnie z zasadami swojego wyznania – fotografię przedstawiającą osobę z nakryciem głowy.
    Dokumentem poświadczającym uprawnienie do załączonej fotografii przedstawiającej osobę w okularach z ciemnymi szkłami jest orzeczenie o stopniu niepełnosprawności osoby z powodu wrodzonej lub nabytej wady narządu wzroku, wydane zgodnie z przepisami o orzekaniu o niepełnosprawności i stopniu niepełnosprawności.
    Dokumentem poświadczającym uprawnienie do załączonej fotografii przedstawiającej osobę w nakryciu głowy jest zaświadczenie o przynależności wyznaniowej.

Limit miejsc na zaocznych studiach II stopnia (magisterskich) w rekrutacji na rok 2023/2024
Limit of places in part-time second-cycle (Master’s) studies in the recruitment for the year 2023/2024

Kierunek studiów
Study programme
ŁĄCZNY limit
total number
obywatele polscy
DYPLOM POLSKI
polish citizens
polish diploma

 

obywatele polscy
DYPLOM ZAGRANICZNY
polish citizens
foreign diploma
CUDZOZIEMCY
FOREIGNERS
limit minimalny
minimum limit
ADMINISTRACJA 120 105 5 10 35
ANGLISTYKA 60 50 5 5 12
BEZPIECZEŃSTWO MIĘDZYNARODOWE 40 20 5 15 15
DZIENNIKARSTWO I KOMUNIKACJA SPOŁECZNA 50 35 7 8 15
DZIENNIKARSTWO I KOMUNIKACJA SPOŁECZNA, specjalność JURNALISM AND SOCIAL COMMUNICATION (w j. angielskim) 40 20 5 15 11
EKONOMIA 120 105 5 10 35
FILOLOGIA POLSKA 50 35 10 5 18
FILOLOGIA GERMAŃSKA 70 60 5 5 10
FILOZOFIA 25 15 5 5 10
HISTORIA 30 24 3 3 15
KOMUNIKACJA WIZERUNKOWA 140 123 7 10 20
KOMUNIKACJA WIZERUNKOWA, specjalność COMMUNICATION MANAGEMENT (w j. angielskim) 40 20 5 15 11
KRYMINOLOGIA PRAWNICZA 250 225 10 15 50
PEDAGOGIKA dla absolwentów kierunków pedagogicznych i nauczycielskich 75 73 1 1 20
PEDAGOGIKA dla absolwentów kierunków niepedagogicznych i nienauczycielskich 50 48 1 1 20
STOSUNKI MIĘDZYNARODOWE 40 20 5 15 15
ZARZĄDZANIE BEZPIECZEŃSTWEM PAŃSTWA 30 28 1 1 15
ZARZĄDZANIE PROJEKTAMI SPOŁECZNYMI 30 28 1 1 15
kierunekroczna opłata dla Polaków i obywateli Unii Europejskiejroczna opłata dla pozostałych
stosunki międzynarodowe drugiego stopnia zaoczne5600 PLN5600 PLN

Zasady rekrutacji 2023/2024

Rozmowa kwalifikacyjna sprawdzająca merytoryczne kompetencje kandydata do studiowania na kierunku stosunki międzynarodowe, w tym wiedzy z pogranicza politologii, ekonomii, prawa, komunikacji społecznej i historii. Rozmowa kwalifikacyjna oceniana jest w skali 2,0; 3,0; 3,5; 4,0; 4,5; 5,0. Do pozytywnego zaliczenia rozmowy wymagane jest uzyskanie minimum oceny 3,0. O przyjęciu na studia decyduje lista rankingowa sporządzona na podstawie uzyskanych ocen.

Zasady rekrutacji 2022/2023

Rozmowa kwalifikacyjna sprawdzająca merytoryczne kompetencje kandydata do studiowania na kierunku stosunki międzynarodowe, w tym wiedzy z pogranicza politologii, ekonomii, prawa, komunikacji społecznej i historii. Rozmowa kwalifikacyjna oceniana jest w skali 2,0; 3,0; 3,5; 4,0; 4,5; 5,0. Do pozytywnego zaliczenia rozmowy wymagane jest uzyskanie minimum oceny 3,0. O przyjęciu na studia decyduje lista rankingowa sporządzona na podstawie uzyskanych ocen.

Kandydaci z Ukrainy, rekrutujący się na podstawie poniżej opisanych zasad nie posiadają przywilejów wynikających z  Zarządzenia Nr 129/2022 Rektora Uniwersytetu Wrocławskiego z dnia 31.05.2022 r.

Termin i miejsce postępowania rekrutacyjnego jest wskazane w zakładce „POSTĘPOWANIE REKRUTACYJNE”

Przyjmowanie dokumentów przez Wydziałową Komisję Rekrutacyjną (nie decyduje data stempla pocztowego, tylko termin wpływu na uczelnię) jest wskazane w zakładce „MIEJSCE SKŁADANIA DOKUMENTÓW”

Potwierdzenie znajomości języka

Kandydaci na studia prowadzone w języku polskim zobowiązani są do przedstawienia zaświadczenia potwierdzającego znajomość języka polskiego minimum na poziomie B1.

Potwierdzeniem znajomości języka polskiego jest:

Zwolnieni z konieczności przedstawienia zaświadczenia potwierdzającego znajomość języka polskiego minimum na poziomie B1 są stypendyści Narodowej Agencji Wymiany Akademickiej (NAWA) oraz kandydaci posiadający:

  • zezwolenie na pobyt stały;
  • Kartę Polaka;
  • świadectwo dojrzałości wydane w polskim systemie oświaty;
  • dyplom ukończenia studiów wyższych w polskim języku wykładowym.

Dokumenty wymagane przy rekrutacji

  • podanie wydrukowane z IRK
  • dyplom ukończenia studiów (kserokopia i oryginał do wglądu)
  • apostille lub legalizacja dyplomu zagranicznego wydanego poza granicami Polski
  • tłumaczenie na język polski dokumentów sporządzonych w języku innym niż język polski wykonane przez polskiego tłumacza przysięgłego
  • dokument potwierdzający znajomość języka polskiego
  • kserokopia polisy ubezpieczeniowej na wypadek choroby na okres kształcenia w Polsce albo Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego albo kserokopia umowy z NFZ . W przypadku braku wymienionych wyżej dokumentów na etapie rekrutacji dopuszcza się możliwość złożenia przez kandydata zobowiązania do przedłożenia tych dokumentów w terminie późniejszym
  • decyzja o przyznaniu stypendium – w przypadku kandydatów kierowanych na studia np. przez NAWA

Opłaty za kształcenie na studiach niestacjonarnych

Wysokość czesnego jest różna w zależności od kierunku studiów i można ją sprawdzić na www.rekrutacja.uni.wroc.pl pod wybranym kierunkiem w zakładce „opłaty”.

Dokumenty mogą zostać doręczone w wyznaczonym w harmonogramie terminie oraz miejscu przez upoważnioną przez kandydata osobę na podstawie pełnomocnictwa.

Wydział Nauk Społecznych
Koszarowa 3, 51-149 Wrocław
tel. +48 71 375 52 03, tel. +48 71 375 51 37

Sekretarze Wydziałowej Komisji Rekrutacyjnej

Postępowanie rekrutacyjne dla obywateli polskich z dyplomem uzyskanym za granicą

informacja zostanie podana w czerwcu 2022

 

Przyjmowanie dokumentów przez Wydziałową Komisję Rekrutacyjną (nie decyduje data stempla pocztowego, tylko termin wpływu na uczelnię)

informacja zostanie podana w czerwcu 2022

Rekrutacja na ten kierunek studiów odbywa się według zasad opisanych w zakładce: „CUDZOZIEMCY”.