ZARZĄDZANIE PROJEKTAMI SPOŁECZNYMI

II stopnia stacjonarne

Ten interdyscyplinarny kierunek jest odpowiedzią na rosnącą na świecie potrzebę realizacji projektów społecznych. Poznasz na nim sposoby diagnozowania problemów społecznych, ich profesjonalnego rozwiązywania oraz kształtowania postaw obywatelskich.

W skali kraju zagadnienia związane z zarządzaniem projektami społecznymi podejmowane są jedynie fragmentarycznie w ramach innych kierunków studiów, tymczasem uczelnie z kręgu anglosaskiego, szczególnie w Australii, Kanadzie i USA, od wielu lat oferują tego typu kierunki (civic engagement) przeciwdziałające kryzysowi społeczeństwa obywatelskiego. Dzięki współpracy Wydziału Nauk Społecznych Uniwersytetu Wrocławskiego i specjalistów ze sfery gospodarki oraz przedstawicieli samorządu i organów państwa powstał ten nowatorski kierunek, doceniony przez Fundację Rozwoju Edukacji i Szkolnictwa Wyższego, która w kwietniu 2018 roku przyznała mu certyfikat „Studia z przyszłością” i „Laur Innowacji”.

Wydział Nauk Społecznych zapewnia wszechstronną i interdyscyplinarną realizację programu studiów, dzięki dotychczas prowadzonym badaniom naukowym z zakresu m.in. komunikologii, nauk o zarządzaniu, politologii, psychologii i socjologii. W programie studiów uwzględniono „semestr mobilności”, dzięki czemu studenci będą mogli zrealizować semestr nauki na zagranicznej lub polskiej uczelni (Erasmus+, CEEPUS, MOST). Wśród proponowanych studentom przedmiotów, oprócz ogólnych, znajdują się m.in. marketing, public relations, organizacje pozarządowe, polityka regionalna, Dolny Śląsk jako region w ujęciu historyczno-kulturowym, media lokalne i regionalne, konflikty i interwencje kryzysowe. Znaczna część zajęć realizowana jest w formie konwersatoryjnej i warsztatowej, co wzmacnia ich praktyczny wymiar.

Na studiach zdobędziesz wiedzę o zarządzaniu różnorodnymi formami działań społecznych, politycznych i gospodarczych, a także o problemach i wyzwaniach społecznych oraz metodach ich rozwiązywania przez sektor publiczny i obywatelski. Będziesz potrafił definiować i opisywać różnego rodzaju struktury społeczne (w tym kulturowe, polityczne, prawne i ekonomiczne) oraz ich wzajemne relacje, uwzględniając wymiar lokalny, krajowy i międzynarodowy. Zdobędziesz także umiejętności posługiwania się metodami, technikami i narzędziami badawczymi niezbędnymi do projektowania i prowadzenia badań społecznych.

Specjalności:

• komunikator w projektach społecznych
  • analityk społeczny
  • lider projektów społecznych

Potencjalne miejsca pracy absolwentów kierunku to: administracja publiczna (urzędy, jednostki organizacyjne i agencje sektora publicznego), ośrodki badawcze i diagnostyczne zajmujące się badaniami nad sferą publiczną w Polsce i zagranicą, ośrodki edukacyjne prowadzone przez sektor prywatny i publiczny działające na rzecz modernizacji i reform sektora publicznego, instytucje i agencje konsultingowe i doradcze świadczące usługi na rzecz podmiotów działających w sektorze publicznym, organizacje pozarządowe, realizujące misje, cele i zadania publiczne, sektor biznesu realizujący różnego typu przedsięwzięcia we współpracy z jednostkami sektora publicznego, a także media publiczne i prywatne, ze szczególnym uwzględnieniem projektów z obszaru komunikowania publicznego, informowania i promowania polityk publicznych.

Pamiętaj, że jako student UWr możesz się rozwijać we wszystkich kołach naukowych i organizacjach studenckich, które Cię interesują, niezależenie od kierunku studiów. Na naszej uczelni działa ponad 170 kół naukowych. Zobacz listę.

Więcej informacji znajdziesz na stronie Instytutu Politologii oraz Wydziału Nauk Społecznych.

DYPLOM POLSKI I DYPLOM UZYSKANY ZA GRANICĄ

Studia przeznaczone są dla absolwentów studiów licencjackich, inżynierskich i magisterskich dowolnego kierunku studiów. O kolejności przyjęć decyduje lista rankingowa w ramach ustalonego limitu przyjęć. Listę rankingową tworzy się na podstawie średniej ocen ze studiów.

2. kserokopii dyplomu ukończenia studiów wraz z oryginałem do wglądu, celem potwierdzenia zgodności przez Wydziałową Komisję Rekrutacyjną lub zaświadczenia o ukończeniu studiów I stopnia, II stopnia lub jednolitych magisterskich;

Wydziałowa Komisja Rekrutacyjna na wniosek zainteresowanego potwierdza złożenie kompletu dokumentów i na podstawie złożonych dokumentów oraz przeprowadzonego postępowania rekrutacyjnego, jeśli było prowadzone, ogłasza listę przyjętych.

2. kserokopii zalegalizowanego lub opatrzonego apostille dyplomu lub innego dokumentu uprawniającego do ubiegania się o przyjęcie na studia wraz z oryginałem do wglądu celem potwierdzenia zgodności przez Wydziałową Komisję Rekrutacyjną;

3. kserokopię dokumentu potwierdzającego możliwość podjęcia i odbywania studiów na zasadach o których mowa w art. 324ust 2 ustawy Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce wraz z oryginałem do wglądu celem potwierdzenia zgodności przez Wydziałową Komisję Rekrutacyjną;

Wydziałowa Komisja Rekrutacyjna na wniosek zainteresowanego potwierdza złożenie kompletu dokumentów i na podstawie złożonych dokumentów oraz przeprowadzonego postępowania rekrutacyjnego, jeśli było prowadzone, ogłasza listy przyjętych.

• podanie wydrukowane z IRK
  • polisa ubezpieczeniowa
  • skierowanie – w przypadku kandydatów kierowanych na studia np. przez NAWA

5. cudzoziemca – posiadacza certyfikatu poświadczającego znajomość języka polskiego jako obcego, co najmniej na poziomie biegłości językowej C1; Dokumentem upoważniającym jest jedynie certyfikat wydany przez Państwową Komisję do spraw Poświadczania Znajomości Języka Polskiego Jako Obcego;

Z wyłączeniem przypadków, o których mowa powyżej, cudzoziemcy podejmujący studia w Uniwersytecie Wrocławskim wnoszą opłatę za studia (tzw. czesne).

Wysokość czesnego jest różna w zależności od kierunku studiów i można ją sprawdzić www.rekrutacja.uni.wroc.pl pod wybranym kierunkiem w zakładce „opłaty”.

Wydział Nauk Społecznych
Koszarowa 3, 51-149 Wrocław