ADMINISTRACJA
I stopnia stacjonarne
Opis kierunku:
Sprawdź również:
- administrację I stopnia w formie zaocznej
- administrację II stopnia w formie stacjonarnej
- administrację II stopnia w formie zaocznej
Administracja to studia dla tych, którzy w przyszłości chcą pracować w organach państwa, samorządu terytorialnego i administracji podmiotów gospodarczych.
Do wiodących przedmiotów należą m.in. prawo administracyjne, administracja publiczna i polityka administracyjna, publiczne prawo gospodarcze, postępowanie i sądownictwo administracyjne, prawo finansów publicznych, prawo pracy, organizacja i zarządzanie, ochrona środowiska, prawo Unii Europejskiej, system bankowy i kredytowy. Indywidualne zainteresowania rozwiniesz na jednej z czterech specjalności.
Specjalności:
- bezpieczeństwo wewnętrzne
- administracja europejska
- samorząd terytorialny
- administracja sektora publicznego
Bezpieczeństwo wewnętrzne – jeżeli jesteś zainteresowany problematyką bezpieczeństwa wewnętrznego i porządku publicznego, znalazłeś idealne studia. Nauczysz się tu zarządzania bezpieczeństwem w dużych strukturach i dowiesz się, jak działać w sytuacjach kryzysowych oraz jak minimalizować zagrożenia.
Administracja europejska – to specjalność dla tych, którzy interesują się prawem wspólnotowym i chcą wiedzieć, jak funkcjonują urzędy w krajach unijnych. W trakcie nauki poznasz także prawo gospodarcze UE i międzynarodowe prawo inwestycyjne. Nauczysz się również zarządzania projektami unijnymi.
Samorząd terytorialny – oprócz przedmiotów kierunkowych, dzięki którym poznasz różnorodne dziedziny administracji oraz wybrane aspekty prawa i ekonomii, zgłębisz także problematykę samorządu terytorialnego w szerokiej perspektywie. To specjalność dla tych, którzy chcą pracować w urzędach gminnych, powiatowych i wojewódzkich.
Administracja sektora publicznego – tutaj poznasz zasady działania administracji państwowej, a oprócz wybranych elementów z zakresu nauk prawnych, ekonomicznych i społecznych – także prawo podatkowe, podstawy rachunkowości oraz zarządzanie projektami unijnymi. Będziesz mógł pracować jako specjalista w strukturach administracji rządowej i samorządowej.
Co po studiach
Studia przygotują Cię do wykonywania pracy w organach państwa, samorządu terytorialnego i administracji podmiotów gospodarczych.
Koła naukowe
Swoje zainteresowania poszerzysz w jednym z 31 kół naukowych działających na Wydziale Prawa, Administracji i Ekonomii. Pamiętaj, że jako student UWr możesz się rozwijać we wszystkich kołach naukowych i organizacjach studenckich, które Cię interesują, niezależenie od kierunku studiów. Na naszej uczelni działa ponad 170 kół naukowych. Zobacz listę.
Więcej informacji znajdziesz na stronie Wydziału Prawa, Administracji i Ekonomii.
Rekrutacja 2023/2024:
NOWA MATURA (zdawana w latach 2002, 2005–2023)
- W postępowaniu rekrutacyjnym brane będą pod uwagę wyniki egzaminów maturalnych z przedmiotów wymienionych w tabeli.
- Wynik egzaminu maturalnego, wyrażony jako liczba uzyskanych procentów, pomnożony będzie przez odpowiedni współczynnik zawarty w tabeli.
- Jeśli egzamin z danego przedmiotu zdawany był na dwóch poziomach, pod uwagę brany będzie wynik korzystniejszy.
- Lista rankingowa tworzona będzie na podstawie sumy uzyskanych punktów. Jeśli kandydat nie zdawał na maturze któregoś z wymienionych niżej egzaminów, otrzymuje za ten egzamin 0 punktów, ale może przystąpić do postępowania rekrutacyjnego.
Przedmiot | Współczynnik dla poziomu podstawowego | Współczynnik dla poziomu rozszerzonego | |
Przedmiot 1 (jeden do wyboru) | historia, matematyka | 0,5 | 1 |
Przedmiot 2 (jeden do wyboru) | wiedza o społeczeństwie, język polski (pisemny), geografia, historia (jeśli w przedmiocie 1 została wybrana matematyka), matematyka (jeśli w przedmiocie 1 została wybrana historia) | 0,25 | 0,5 |
Język obcy nowożytny (pisemny) | dowolny | 0,2 | 0,4 |
STARA MATURA (zdawana do 2004 roku włącznie)
Ranking sumy ocen z dwóch dowolnych pisemnych przedmiotów zdawanych na egzaminie dojrzałości w ramach ustalonego limitu przyjęć. Na studia będą kwalifikowani kandydaci, którzy uzyskali co najmniej oceny bardzo dobre z dwóch dowolnych przedmiotów pisemnych zdawanych na egzaminie dojrzałości w ramach ustalonego limitu przyjęć. Oceny przeliczane będą na punkty rekrutacyjne:
Skala 2-5: ocena dostateczna – 3 pkt., ocena dobra – 4 pkt., ocena bardzo dobra – 5 pkt.
Skala 1-6: ocena mierna 2,6 pkt., ocena dostateczna – 3,2 pkt., ocena dobra – 3,8 pkt., bardzo dobra – 4,4 pkt., ocena celująca – 5 pkt.
Matura międzynarodowa
Kandydaci posiadający dyplom IB przyjmowani są na studia w ramach postępowania rekrutacyjnego dla kandydatów legitymujących się tzw. „nową maturą”. Dla potrzeb rankingu kandydaci, otrzymują punkty rekrutacyjne w liczbie równej maksymalnej ilości punktów przewidzianych w rekrutacji na dany kierunek studiów (N) pomnożonej przez względną liczbę punktów uzyskanych na dyplomie IB i podzielonej przez 45. Punkty rekrutacyjne = (N x liczba punktów na dyplomie IB)/45.
Matura dwujęzyczna
Kandydat, który zdał maturę dwujęzyczną z języka obcego otrzymuje w celu obliczenia punktów rekrutacyjnych maksymalną liczbę punktów za poziom podstawowy z języka obcego (100%), pomnożoną przez odpowiedni współczynnik określony w zasadach rekrutacji. Wynik egzaminu z języka obcego zdanego na poziomie dwujęzycznym jest przeliczany na wynik egzaminu z języka obcego na poziomie rozszerzonym przez pomnożenie przez 4/3 i zaokrąglenie do pełnego procenta, a następnie mnożony przez odpowiedni współczynnik określony w zasadach rekrutacji.
Matura zagraniczna
Rozmowa kwalifikacyjna z wiedzy o Polsce i świecie współczesnym na podstawie Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 2 kwietnia 1997 r. i książki „Kompendium wiedzy o społeczeństwie, państwie i prawie” red. Marzena Kordela, Wydawnictwo Naukowe PWN (dostępne również w wersji e-book). Rozmowa kwalifikacyjna punktowana w skali 0-5. Za wynik pozytywny uznaje się uzyskanie minimum 3 punktów.
I. Kandydaci na studia I stopnia lub jednolite studia magisterskie (stacjonarne i niestacjonarne) znajdujący się na liście do przyjęcia (złóż dokumenty) są zobowiązani do dostarczenia, w terminach określonych w zakładce „Miejsce składania dokumentów”, następujących dokumentów:
- podania o przyjęcie na studia wydrukowanego z systemu IRK i podpisanego przez kandydata;
- kserokopii świadectwa dojrzałości wraz z oryginałem do wglądu, celem potwierdzenia zgodności przez Komisję Rekrutacyjną;
- kserokopii zaświadczenia o nabytych uprawnieniach zwalniających z postępowania rekrutacyjnego wraz z oryginałem do wglądu, celem potwierdzenia zgodności przez Komisję Rekrutacyjną (dotyczy tylko laureatów i finalistów olimpiad przedmiotowych stopnia centralnego oraz laureatów konkursów ogólnopolskich uprawnionych do zwolnienia z postępowania rekrutacyjnego);
- w przypadku kandydatów z maturą międzynarodową 2022 – zaświadczenia ze szkoły o przystąpieniu do matury międzynarodowej i jej wyniku;
- w przypadku kandydatów niepełnoletnich w chwili składania dokumentów – oświadczenia rodziców/opiekunów prawnych (wzór oświadczenia rodziców/opiekunów prawnych). W przypadku złożenia oświadczenia przez jednego z rodziców, należy dołączyć skan aktu zgonu albo dokumentu o pozbawieniu praw rodzicielskich drugiego rodzica. W przypadku opiekunów należy załączyć również skan orzeczenia sądowego potwierdzającego status opiekuna.
Komisja Rekrutacyjna na wniosek zainteresowanego potwierdza złożenie kompletu dokumentów i na podstawie przeprowadzonego postępowania rekrutacyjnego oraz złożonych dokumentów ogłasza listę przyjętych.
Wszystkie dokumenty powinny być złożone (dostarczone) w miejscu, terminie i godzinach wskazanych w zakładce „Miejsce składania dokumentów”. Niedopełnienie tego obowiązku spowoduje nieprzyjęcie kandydata na studia.
Kandydat nie ma obowiązku składania dokumentów osobiście. W przypadku składania ich za pośrednictwem poczty lub kuriera wymagane jest notarialne poświadczenie kserokopii dokumentów, o których mowa w pkt. 2 i 3. Dokumenty mogą również zostać doręczone przez osoby trzecie na podstawie pełnomocnictwa (wzór pełnomocnictwa) udzielonego przez kandydata lub przez złożenie notarialnie poświadczonych kserokopii dokumentów o których mowa w pkt. 2 i 3.
Dokumenty muszą dotrzeć na uczelnię w terminie określonym w harmonogramie – decydująca jest data dostarczenia dokumentów, a nie data stempla pocztowego czy termin nadania przesyłki. Niedopełnienie obowiązku złożenia dokumentów na wyżej określonych zasadach spowoduje nieprzyjęcie kandydata na studia.
W przypadku rezygnacji z podjęcia studiów złożone dokumenty wydawane są na pisemny wniosek kandydata (wzór rezygnacji z podjęcia studiów) do rąk własnych, bądź upoważnionej przez niego osobie lub odesłane pocztą za zwrotnym potwierdzeniem odbioru.
II. Kandydaci legitymujący się wydanym za granicą świadectwem ukończenia szkoły średniej lub innym dokumentem uprawniającym do ubiegania się o przyjęcie na studia, znajdujący się na liście do przyjęcia, zobowiązani są do dostarczenia w terminach określonych w zakładce „Miejsce składania dokumentów”, następujących dokumentów:
- podania o przyjęcie na studia wydrukowanego z systemu IRK i podpisanego przez kandydata;
- kserokopii zalegalizowanego lub opatrzonego apostille świadectwa lub innego dokumentu uprawniającego do ubiegania się o przyjęcie na studia wraz z oryginałem do wglądu celem potwierdzenia zgodności przez Komisję Rekrutacyjną*;
- tłumaczenia na język polski dokumentów, o których mowa w pkt 2, wykonanego przez polskiego tłumacza przysięgłego;
*Kandydaci na studia legitymujący się świadectwem ukończenia szkoły średniej wydanym w:
- innych państwach niż państwa członkowskie Unii Europejskiej, państwa członkowskie Organizacji Współpracy Gospodarczej i Rozwoju (OECD), państwa członkowskie Europejskiego Porozumienia o Wolnym Handlu (EFTA) tj.: z Australii, Austrii, Belgii, Bułgarii, Chile, Chin, Chorwacji, Cypru, Czech, Danii, Estonii, Finlandii, Francji, Grecji, Hiszpanii, Irlandii, Islandii, Izraela, Japonii, Kanady, Korei, Lichtensteinu, Litwy, Luksemburga, Łotwy, Malty, Meksyku, Holandii, Niemiec, Norwegii, Nowej Zelandii, Portugalii, Rumunii, Słowacji, Słowenii, Szwajcarii, Szwecji, Turcji, USA, Węgier, Wielkiej Brytanii, Włoch;
- państwach, z którymi Polska nie ma zawartych umów międzynarodowych o wzajemnym uznawaniu świadectw i dyplomów (lista zawartych przez Polskę umów międzynarodowych znajduje się na stronie Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego)
zobowiązani są, poza dokumentami wymienionymi w pkt II, dodatkowo złożyć decyzję administracyjną, wydaną przez właściwego Kuratora Oświaty, o uznaniu świadectwa lub innego dokumentu wydanego za granicą za dokument uprawniający do ubiegania się o przyjęcie na studia wyższe w Rzeczypospolitej Polskiej. W przypadku braku takiego dokumentu, kandydat składa pisemne zobowiązanie do dostarczenia go w terminie nie dłuższym niż do końca pierwszego semestru studiów.
III. Cudzoziemcy oprócz dokumentów, o których mowa w pkt II składają dodatkowo:
- zaświadczenie o znajomości języka polskiego, tj:
- potwierdzenie ukończenia rocznego kursu przygotowawczy do podjęcia nauki w języku polskim w jednostkach wyznaczonych przez ministra właściwego do spraw szkolnictwa wyższego, lub
- certyfikat znajomości języka polskiego wydany przez Państwową Komisję Poświadczania Znajomości Języka Polskiego jako Obcego, lub
- potwierdzenie ze Szkoły Języka Polskiego i Kultury dla Cudzoziemców Uniwersytetu Wrocławskiego, że przygotowanie oraz stopień znajomości języka polskiego kandydata pozwalają na podjęcie studiów w języku polskim,
- kserokopię polisy ubezpieczeniowej na wypadek choroby na okres kształcenia w Polsce albo Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego albo kserokopii umowy z NFZ poświadczonej przez osobę przyjmującą dokumenty w Uniwersytecie Wrocławskim. W przypadku braku dokumentu na etapie rekrutacji dopuszcza się możliwość złożenia przez kandydata pisemnego zobowiązania do przedłożenia go w terminie późniejszym;
- kserokopię dokumentu potwierdzającego możliwość podjęcia i odbywania studiów na zasadach o których mowa w art. 324 ust 2 ustawy Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce wraz z oryginałem do wglądu celem potwierdzenia zgodności przez Komisję Rekrutacyjną;
Komisja Rekrutacyjna na wniosek zainteresowanego potwierdza złożenie kompletu dokumentów i na podstawie przeprowadzonego postępowania rekrutacyjnego oraz złożonych dokumentów ogłasza listy przyjętych.
Wszystkie dokumenty powinny być złożone (dostarczone) w miejscu, terminie i godzinach wskazanych w zakładce „Miejsce składania dokumentów”. Niedopełnienie tego obowiązku spowoduje nieprzyjęcie kandydata na studia.
Kandydat nie ma obowiązku składania dokumentów osobiście. W przypadku składania ich za pośrednictwem poczty lub kuriera wymagane jest notarialne poświadczenie kserokopii dokumentów, o których mowa w pkt II 2 oraz III 3. Dokumenty mogą również zostać doręczone przez osoby trzecie na podstawie pełnomocnictwa (wzór pełnomocnictwa) udzielonego przez kandydata lub przez złożenie notarialnie poświadczonych kserokopii dokumentów, o których mowa w pkt II 2 oraz III 3.
Dokumenty muszą dotrzeć na uczelnię w terminie określonym w harmonogramie – decydująca jest data dostarczenia dokumentów, a nie data stempla pocztowego czy termin nadania przesyłki. Niedopełnienie obowiązku złożenia dokumentów na wyżej określonych zasadach spowoduje nieprzyjęcie kandydata na studia.
W przypadku rezygnacji z podjęcia studiów złożone dokumenty wydawane są na pisemny wniosek kandydata (wzór rezygnacji z podjęcia studiów) do rąk własnych, bądź upoważnionej przez niego osobie lub odesłane pocztą za zwrotnym potwierdzeniem odbioru.
Zdjęcie do Elektronicznej Legitymacji Studenckiej, które dołącza się w procesie rejestracji w systemie IRK powinno spełniać następujące wymogi:
- zdjęcie elektroniczne powinno być aktualne, kolorowe, o rozdzielczości 500 x 625 pikseli w formacie JPG,
- Zdjęcie powinno spełniać wymogi do dowodu osobistego tj.: bez nakrycia głowy, okularów z ciemnymi szkłami, głowa frontalnej z zachowaniem równomiernego oświetlenia twarzy.
Osoba z wrodzonymi lub nabytymi wadami narządu wzroku może załączyć fotografie przedstawiające osobę w okularach z ciemnymi szkłami, a osoba nosząca nakrycie głowy zgodnie z zasadami swojego wyznania – fotografię przedstawiającą osobę z nakryciem głowy.
Dokumentem poświadczającym uprawnienie do załączonej fotografii przedstawiającej osobę w okularach z ciemnymi szkłami jest orzeczenie o stopniu niepełnosprawności osoby z powodu wrodzonej lub nabytej wady narządu wzroku, wydane zgodnie z przepisami o orzekaniu o niepełnosprawności i stopniu niepełnosprawności.
Dokumentem poświadczającym uprawnienie do załączonej fotografii przedstawiającej osobę w nakryciu głowy jest zaświadczenie o przynależności wyznaniowej.
Limit miejsc na stacjonarnych studiach I stopnia (licencjackich i inżynierskich) oraz jednolitych magisterskich w rekrutacji na rok 2022/2023 / Number of places for bachelor, engineering, and uniform master’s studies starting in the academic year 2022/2023
kierunek / Study programme | łączny
limit / maximum number 2022 |
NOWA MATURA zdawana w 2002 r. oraz latach 2005-2022 | STARA MATURA zdawana do 2004 r. | MATURA
ZAGRANICZNA Polacy |
CUDZOZIEMCY / FOREIGNERS | limit minimalny / minimum number |
---|---|---|---|---|---|---|
ADMINISTRACJA | 180 | 168 | 1 | 5 | 6 | 50 |
ANGLISTYKA | 100 | 85 | 5 | 5 | 5 | 15 |
ARCHEOLOGIA | 50 | 45 | 2 | bez limitu / no limit | 3 | 18 |
ASTRONOMIA | 50 | 42 | 1 | 2 | 5 | 15 |
BB.A. BACHELOR OF BUSINESS AND ADMINISTRATION | 150 | 75 | 75 | 15 | ||
BEZPIECZEŃSTWO NARODOWE | 120 | 110 | 2 | bez limitu / no limit | 8 | 15 |
BIOLOGIA | 80 | 72 | 2 | 3 | 3 | 12 |
BIOLOGIA CZŁOWIEKA | 38 | 33 | 2 | 1 | 2 | 12 |
BIOTECHNOLOGIA | 100 | 88 | 2 | bez limitu / no limit | 10 | 45 |
BIOTECHNOLOGY (w j. angielskim) | 30 | 5 | 5 | 20 | 15 | |
CHEMIA | 144 | 132 | 4 | 4 | 4 | 15 |
CHEMIA MEDYCZNA | 124 | 114 | 3 | 4 | 3 | 10 |
CHEMIA I TOKSYKOLOGIA SĄDOWA | 49 | 43 | 3 | 1 | 2 | 10 |
CHEMISTRY (w j. angielskim) | 24 | 4 | 20 | 8 | ||
CRIMINAL JUSTICE (w j. angielskim) | 150 | 75 | bez limitu / no limit | 75 | 15 | |
DYPLOMACJA EUROPEJSKA | 75 | 68 | 2 | bez limitu / no limit | 5 | 15 |
DZIEDZICTWO KULTURY MATERIALNEJ – OCHRONA, PROMOCJA, GOSPODAROWANIE | 90 | 84 | 3 | bez limitu / no limit | 3 | 15 |
DZIENNIKARSTWO I KOMUNIKACJA SPOŁECZNA | 90 | 80 | 3 | bez limitu / no limit | 7 | 20 |
EKONOMIA | 150 | 138 | 1 | 5 | 6 | 50 |
ETNOLOGIA I ANTROPOLOGIA KULTUROWA | 60 | 57 | 1 | bez limitu / no limit | 2 | 20 |
EUROPEAN CULTURES (w j. angielskim) | 20 | 14 | 6 | 6 | ||
EUROPEISTYKA | 60 | 53 | 2 | bez limitu / no limit | 5 | 12 |
FILOLOGIA CHORWACKA Z JĘZYKIEM SERBSKIM | 45 | 40 | 3 | bez limitu / no limit | 2 | 10 |
FILOLOGIA CZESKA | 45 | 38 | 3 | bez limitu / no limit | 4 | 10 |
FILOLOGIA FRANCUSKA | 65 | 59 | 1 | bez limitu / no limit | 5 | 40 |
FILOLOGIA GERMAŃSKA | 160 | 125 | 5 | 10 | 20 | 50 |
FILOLOGIA HISZPAŃSKA | 55 | 49 | 1 | bez limitu / no limit | 5 | 40 |
FILOLOGIA INDYJSKA | 18 | 16 | 1 | bez limitu / no limit | 1 | 7 |
FILOLOGIA KLASYCZNA | 18 | 16 | 1 | bez limitu / no limit | 1 | 7 |
FILOLOGIA POLSKA | 180 | 160 | 10 | bez limitu / no limit | 10 | 20 |
FILOLOGIA ROSYJSKA | 95 | 85 | 5 | bez limitu / no limit | 5 | 20 |
FILOLOGIA UKRAIŃSKA | 45 | 32 | 4 | bez limitu / no limit | 9 | 10 |
FILOZOFIA | 60 | 56 | 2 | bez limitu / no limit | 2 | 12 |
FIZYKA | 80 | 65 | 1 | 4 | 10 | 15 |
GENETYKA I BIOLOGIA EKSPERYMENTALNA | 60 | 54 | 1 | 2 | 3 | 12 |
GEOGRAFIA | 50 | 42 | 1 | 2 | 5 | 24 |
GEOLOGIA | 70 | 61 | 2 | 5 | 2 | 15 |
GOSPODARKA PRZESTRZENNA | 50 | 42 | 1 | 2 | 5 | 24 |
HISTORIA | 150 | 142 | 5 | bez limitu / no limit | 3 | 20 |
HISTORIA SZTUKI | 70 | 67 | 1 | bez limitu / no limit | 2 | 30 |
INDYWIDUALNE STUDIA INFORMATYCZNO-MATEMATYCZNE (ISIM) | 30 | 27 | 1 | 1 | 1 | 7 |
INDYWIDUALNE STUDIA MIĘDZYOBSZAROWE | 30 | 27 | 1 | 1 | 1 | |
INFORMACJA NAUKOWA I BIBLIOTEKOZNAWSTWO | 40 | 36 | 2 | bez limitu / no limit | 2 | 20 |
INFORMATYKA | 160 | 153 | 1 | 1 | 5 | 20 |
INFORMATYKA STOSOWANA I SYSTEMY POMIAROWE | 50 | 42 | 1 | 2 | 5 | 15 |
INŻYNIERIA GEOLOGICZNA | 60 | 50 | 3 | 5 | 2 | 15 |
ITALIANISTYKA | 27 | 23 | 1 | bez limitu / no limit | 3 | 20 |
JUDAISTYKA | 40 | 33 | 3 | bez limitu / no limit | 4 | 16 |
KOMUNIKACJA WIZERUNKOWA | 80 | 70 | 3 | bez limitu / no limit | 7 | 20 |
KOREANISTYKA | 18 | 16 | 1 | bez limitu / no limit | 1 | 18 |
KULTURA I PRAKTYKA TEKSTU: TWÓRCZE PISANIE I EDYTORSTWO | 65 | 55 | 8 | bez limitu / no limit | 2 | 15 |
KULTUROZNAWSTWO | 75 | 71 | 1 | bez limitu / no limit | 3 | 20 |
MATEMATYKA | 200 | 187 | 3 | 5 | 5 | 20 |
MIKROBIOLOGIA | 60 | 54 | 1 | 2 | 3 | 12 |
MILITARIOZNAWSTWO | 25 | 20 | 3 | bez limitu / no limit | 2 | 20 |
MUZYKOLOGIA | 40 | 35 | 4 | bez limitu / no limit | 1 | 20 |
NIDERLANDYSTYKA | 75 | 70 | 3 | bez limitu / no limit | 2 | 40 |
OCHRONA ŚRODOWISKA | 60 | 56 | 2 | bez limitu / no limit | 2 | 24 |
PEDAGOGIKA | 150 | 148 | 1 | bez limitu / no limit | 1 | 20 |
PEDAGOGIKA PRZEDSZKOLNA I WCZESNOSZKOLNA | 30 | 28 | 1 | bez limitu / no limit | 1 | 20 |
PEDAGOGIKA SPECJALNA | 30 | 28 | 1 | bez limitu / no limit | 1 | 20 |
POLITOLOGIA | 90 | 85 | 1 | bez limitu / no limit | 4 | 15 |
POLITOLOGIA (w j. angielskim) | 30 | 5 | 25 | 5 | ||
PRACA SOCJALNA | 72 | 68 | 3 | bez limitu / no limit | 1 | 15 |
PRAWO | 200 | 188 | 1 | 5 | 6 | 50 |
PSYCHOLOGIA | 100 | 94 | 2 | 1 | 3 | 40 |
PUBLIKOWANIE CYFROWE I SIECIOWE | 70 | 65 | 2 | bez limitu / no limit | 3 | 20 |
SINOLOGIA | 32 | 30 | 1 | bez limitu / no limit | 1 | 18 |
SOCJOLOGIA | 96 | 88 | 2 | bez limitu / no limit | 6 | 15 |
SOCJOLOGIA EKONOMICZNA | 80 | 74 | 2 | bez limitu / no limit | 4 | 15 |
SOCJOLOGIA GRUP DYSPOZYCYJNYCH | 64 | 60 | 2 | bez limitu / no limit | 2 | 15 |
STOSUNKI MIĘDZYNARODOWE | 100 | 88 | 2 | bez limitu / no limit | 10 | 15 |
STOSUNKI MIĘDZYNARODOWE SPECJ. GLOBAL STUDIES (w j. angielskim) | 30 | 2 | 28 | 5 | ||
STUDIA ŚRÓDZIEMNOMORSKIE | 50 | 48 | 1 | bez limitu / no limit | 1 | 18 |
TURYSTYKA | 50 | 42 | 1 | 2 | 5 | 24 |
ZARZĄDZANIE MIGRACJAMI | 60 | 53 | 2 | bez limitu / no limit | 5 | 15 |
ZARZĄDZANIE PROJEKTAMI SPOŁECZNYMI | 100 | 95 | 1 | bez limitu / no limit | 4 | 15 |
ZARZĄDZANIE ŚRODOWISKIEM PRZYRODNICZYM | 48 | 43 | 2 | 1 | 2 | 12 |
ZIELONA CHEMIA | 50 | 44 | 2 | 2 | 2 | 15 |
kierunek | roczna opłata dla Polaków i obywateli Unii Europejskiej | roczna opłata dla pozostałych |
---|---|---|
administracja pierwszego stopnia stacjonarne | 0 | 2450 EUR (w pierwszym roku); 2300 EUR (w kolejnych latach studiów / subsequent years) |
Opłat za kształcenie cudzoziemców na studiach stacjonarnych w języku polskim nie pobiera się od:
- obywateli państwa członkowskiego Unii Europejskiej, Konfederacji Szwajcarskiej, Norwegii lub Islandii (państw członkowskich Europejskiego Porozumienia o Wolnym Handlu – EFTA) – strony umowy o Europejskim Obszarze Gospodarczym i członków ich rodzin, mieszkających na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej;
- osób posiadających ważną Kartę Polaka lub osób, którym wydano decyzję (nie opinię) w sprawie stwierdzenia polskiego pochodzenia;
- osób, którym udzielono zezwolenia na pobyt stały (posiadaczy karty stałego pobytu);
- osób posiadających zezwolenie na pobyt rezydenta długoterminowego Unii Europejskiej;
- osób którym udzielono zezwolenia na pobyt czasowy w związku z okolicznościami, o których mowa w art. 159 ust. 1 lub art. 186 ust. 1 pkt 3 lub 4 ustawy z dnia 12 grudnia 2013 r. o cudzoziemcach (na decyzji o przyznaniu pozwolenia musi być wskazany ten konkretnie przepis)
- osób posiadających status uchodźcy nadany w Rzeczypospolitej Polskiej albo korzystających z ochrony czasowej albo ochrony uzupełniającej na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej (posiadacze karty pobytu z adnotacją „uchodźca” lub decyzji o jej przyznaniu);
- osób posiadających certyfikat poświadczający znajomość języka polskiego jako obcego, co najmniej na poziomie biegłości językowej C1. Dokumentem upoważniającym jest jedynie certyfikat wydany przez Państwową Komisję do spraw Poświadczania Znajomości Języka Polskiego Jako Obcego;
- osób będących małżonkiem, wstępnym lub zstępnym (dzieckiem, wnukiem), obywatela Rzeczpospolitej Polskiej, mieszkających na terytorium Polski;
- osób, którym udzielono zezwolenia na pobyt czasowy w celu prowadzenia badań naukowych (art. 151 ust. 1 ustawy z dnia 12 grudnia 2013 r. o cudzoziemcach – na decyzji o przyznaniu pozwolenia musi być wskazany ten konkretnie przepis);
- osób, którym udzielono zezwolenia na pobyt czasowy w celu mobilności długoterminowej naukowca (art. 151b ust. 1 ustawy z dnia 12 grudnia 2013 r. o cudzoziemcach – na decyzji o przyznaniu pozwolenia musi być wskazany ten konkretnie przepis);
- osób przebywających na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej w związku z korzystaniem z mobilności krótkoterminowej naukowca na warunkach określonych w art. 156b ust. 1 ustawy z dnia 12 grudnia 2013 r. o cudzoziemcach – na decyzji o przyznaniu pozwolenia musi być wskazany ten konkretnie przepis;
- osób posiadających wizę krajową w celu prowadzenia badań naukowych lub prac rozwojowych.
Adres | Dokumenty przyjmuje Wydziałowa Komisja Rekrutacyjna* - w przypadku wysyłki pocztą decyduje data wpływu dokumentów na uczelnię a nie data stempla pocztowego |
---|---|
Wydział Prawa, Administracji i Ekonomii ul. Kuźnicza 46/47 50-138 Wrocław sala / pokój: 06 B | I etap: 15, 18, 19, 20 lipca 2022 r; godz. 10:00 - 16:00 II etap: 22, 25 lipca 2022 r; godz. 10:00 - 16:00 III etap: 27, 28 lipca 2022 r. godz. 10:00 - 16:00 |
Termin oraz miejsce egzaminów wstępnych i rozmów kwalifikacyjnych dla obywateli polskich z polskim dokumentem uprawniającym do podjecia studiów (matura/ dyplom) | Termin oraz miejsce egzaminów wstępnych i rozmów kwalifikacyjnych dla obywateli polskich z zagranicznym dokumentem uprawniającym do podjecia studiów (matura/ dyplom) | Termin oraz miejsce egzaminów wstępnych i rozmów kwalifikacyjnych dla cudzoziemców | Forma postępowania rekrutacyjnego |
---|---|---|---|
postępowanie rekrutacyjne bez udziału kandydata (konkurs świadectw) | Wydział Prawa, Administracji i Ekonomii ul. Uniwersytecka 22/26, pokój 305A Data: 13.07.2022 Godzina: 10:00 | Wydział Prawa, Administracji i Ekonomii ul. Uniwersytecka 22/26, pokój 305A Data: 13.07.2022 Godzina: 10:00 | forma stacjonarna |
Zasady rekrutacji 2023/2024
Rozmowa kwalifikacyjna z Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym na podstawie Konstytucji Rzeczpospolitej Polskiej z dnia 2 kwietnia 1997 r. i książki ,,Kompendium wiedzy o społeczeństwie, państwie i prawie” red. Marzena Kordela, Wydawnictwo Naukowe PWN (dostępne również w wersji e-book). Rozmowa kwalifikacyjna punktowana w skali 0-5. Za wynik pozytywny uznaje się uzyskanie minimum 3 punktów.
Zasady rekrutacji 2022/2023
Rozmowa kwalifikacyjna z Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym na podstawie Konstytucji Rzeczpospolitej Polskiej z dnia 2 kwietnia 1997 r. i książki ,,Kompendium wiedzy o społeczeństwie, państwie i prawie” red. Marzena Kordela, Wydawnictwo Naukowe PWN (dostępne również w wersji e-book). Rozmowa kwalifikacyjna punktowana w skali 0-5. Za wynik pozytywny uznaje się uzyskanie minimum 3 punktów.
Kandydaci z Ukrainy, rekrutujący się na podstawie poniżej opisanych zasad nie posiadają przywilejów wynikających z Zarządzenia Nr 129/2022 Rektora Uniwersytetu Wrocławskiego z dnia 31.05.2022 r.
Termin i miejsce postępowania rekrutacyjnego jest wskazane w zakładce „POSTĘPOWANIE REKRUTACYJNE”
Przyjmowanie dokumentów przez Wydziałową Komisję Rekrutacyjną (nie decyduje data stempla pocztowego, tylko termin wpływu na uczelnię) jest wskazane w zakładce „MIEJSCE SKŁADANIA DOKUMENTÓW”
Potwierdzenie znajomości języka
Kandydaci na studia prowadzone w języku polskim zobowiązani są do przedstawienia zaświadczenia potwierdzającego znajomość języka polskiego minimum na poziomie B1.
Potwierdzeniem znajomości języka polskiego jest:
- zaświadczenie o ukończeniu kursu przygotowawczego do podjęcia kształcenia w języku polskim w jednostkach wyznaczonych przez Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego ;
- certyfikat znajomości języka polskiego wydany przez Państwową Komisję do spraw Poświadczania znajomości Języka Polskiego jako Obcego;
- potwierdzenia ze Szkoły Języka Polskiego i Kultury dla Cudzoziemców Uniwersytetu Wrocławskiego, że przygotowanie oraz stopień znajomości języka polskiego kandydata pozwalają na podjęcie studiów w języku polskim
Zwolnieni z konieczności przedstawienia zaświadczenia potwierdzającego znajomość języka polskiego minimum na poziomie B1 są stypendyści Narodowej Agencji Wymiany Akademickiej (NAWA) oraz kandydaci posiadający:
- zezwolenie na pobyt stały;
- Kartę Polaka;
- świadectwo dojrzałości wydane w polskim systemie oświaty;
- dyplom ukończenia studiów wyższych w polskim języku wykładowym.
Dokumenty wymagane przy rekrutacji
- podanie wydrukowane z IRK
- świadectwo uprawniające do ubiegania się o przyjęcie na studia w Polsce (z mocy prawa – czyli bez poświadczania przez inne instytucje lub organy na terenie Polski, lub w wyniku postępowania administracyjnego kuratora oświaty)
- apostille lub legalizacja dla świadectwa zagranicznego wydanego poza granicami Polski (nie dotyczy matur IB)
- tłumaczenie na język polski dokumentów sporządzonych w języku innym niż język polski wykonane przez polskiego tłumacza przysięgłego
- dokument potwierdzający znajomość języka polskiego na poziomie B1
- kserokopia polisy ubezpieczeniowej na wypadek choroby na okres kształcenia w Polsce albo Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego albo kserokopia umowy z NFZ . W przypadku braku wymienionych wyżej dokumentów na etapie rekrutacji dopuszcza się możliwość złożenia przez kandydata zobowiązania do przedłożenia tych dokumentów w terminie późniejszym
- oświadczenia rodziców/opiekunów prawnych (dotyczy kandydatów niepełnoletnich) wzór oświadczenia
W przypadku złożenia oświadczenia przez jednego z rodziców, należy dołączyć skan aktu zgonu albo dokumentu o pozbawieniu praw rodzicielskich drugiego rodzica. W przypadku opiekunów należy załączyć również skan orzeczenia sądowego potwierdzającego status opiekuna. - decyzja o przyznaniu stypendium – w przypadku kandydatów kierowanych na studia np. przez NAWA
- dokument uprawniający do studiowania na studiach stacjonarnych w języku polskim bez opłat – w przypadku kandydatów:
-
- obywateli państwa członkowskiego Unii Europejskiej, Konfederacji Szwajcarskiej, Norwegii lub Islandii (państw członkowskich Europejskiego Porozumienia o Wolnym Handlu – EFTA) – strony umowy o Europejskim Obszarze Gospodarczym i członków ich rodzin, mieszkających na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej;
- osób posiadających ważną Kartę Polaka lub osób, którym wydano decyzję (nie opinię) w sprawie stwierdzenia polskiego pochodzenia;
- osób, którym udzielono zezwolenia na pobyt stały (posiadaczy karty stałego pobytu);
- osób posiadających zezwolenie na pobyt rezydenta długoterminowego Unii Europejskiej;
- osób którym udzielono zezwolenia na pobyt czasowy w związku z okolicznościami, o których mowa w art. 159 ust. 1 lub art. 186 ust. 1 pkt 3 lub 4 ustawy z dnia 12 grudnia 2013 r. o cudzoziemcach (na decyzji o przyznaniu pozwolenia musi być wskazany ten konkretnie przepis)
- osób posiadających status uchodźcy nadany w Rzeczypospolitej Polskiej albo korzystających z ochrony czasowej albo ochrony uzupełniającej na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej (posiadacze karty pobytu z adnotacją „uchodźca” lub decyzji o jej przyznaniu);
- osób posiadających certyfikat poświadczający znajomość języka polskiego jako obcego, co najmniej na poziomie biegłości językowej C1. Dokumentem upoważniającym jest jedynie certyfikat wydany przez Państwową Komisję do spraw Poświadczania Znajomości Języka Polskiego Jako Obcego;
- osób będących małżonkiem, wstępnym lub zstępnym (dzieckiem, wnukiem), obywatela Rzeczpospolitej Polskiej, mieszkających na terytorium Polski;
- osób, którym udzielono zezwolenia na pobyt czasowy w celu prowadzenia badań naukowych (art. 151 ust. 1 ustawy z dnia 12 grudnia 2013 r. o cudzoziemcach – na decyzji o przyznaniu pozwolenia musi być wskazany ten konkretnie przepis);
- osób, którym udzielono zezwolenia na pobyt czasowy w celu mobilności długoterminowej naukowca (art. 151b ust. 1 ustawy z dnia 12 grudnia 2013 r. o cudzoziemcach – na decyzji o przyznaniu pozwolenia musi być wskazany ten konkretnie przepis);
- osób przebywających na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej w związku z korzystaniem z mobilności krótkoterminowej naukowca na warunkach określonych w art. 156b ust. 1 ustawy z dnia 12 grudnia 2013 r. o cudzoziemcach – na decyzji o przyznaniu pozwolenia musi być wskazany ten konkretnie przepis;
- osób posiadających wizę krajową w celu prowadzenia badań naukowych lub prac rozwojowych.
Uwaga: wymienione powyżej osoby nie są zwolnione z opłat za powtarzanie zajęć oraz za zajęcia nieobjęte programem studiów. Ponadto, cudzoziemcom wymienionym w punkcie 1 nie przysługuje prawo do stypendium socjalnego.
Z wyłączeniem przypadków, o których mowa powyżej, cudzoziemcy podejmujący studia w Uniwersytecie Wrocławskim wnoszą opłatę za studia (tzw. czesne).
Wysokość czesnego jest różna w zależności od kierunku studiów i można ją sprawdzić w zakładce „OPŁATY”.
Cudzoziemiec może być zwolniony z opłat, jeżeli uzyskał stypendium w ramach jednego z programów Narodowej Agencji Wymiany Akademickiej (NAWA).
Kandydaci, którzy otrzymają stypendium w ramach jednego z programów Narodowej Agencji Wymiany Akademickiej (NAWA) są zwolnieni z całości (lub części) opłat za kształcenie na zasadach określonych w decyzji ministra lub dyrektora NAWA (lub w skierowaniu na studia).
Uwaga: jeżeli kandydat ubiegał się o przyznanie stypendium NAWA, a ostatecznie go nie otrzymał i nie posiada innych uprawnień do podjęcia studiów bez odpłatności, będzie zobowiązany do płacenia czesnego !
Dokumenty mogą zostać doręczone w wyznaczonym w harmonogramie terminie oraz miejscu przez upoważnioną przez kandydata osobę na podstawie pełnomocnictwa.
Wydział Prawa, Administracji i Ekonomii
ul. Uniwersytecka 22/26, 50-145 Wrocław
tel. +48 71 375 23 34, 23 01, 28 99, 23 12, 28 25, 23 47, 29 25, 27 22
Sekretarze Wydziałowej Komisji Rekrutacyjne
Postępowanie rekrutacyjne dla obywateli polskich z maturą zagraniczną
informacja zostanie podana w czerwcu 2022
Przyjmowanie dokumentów przez Wydziałową Komisję Rekrutacyjną (nie decyduje data stempla pocztowego, tylko termin wpływu na uczelnię)
informacja zostanie podana w czerwcu 2022
Adres do osobistego złożenia dokumentów:
Wydział Prawa, Administracji i Ekonomii
ul. Uniwersytecka 7/10 Wrocław, Hol budynku D parter
Adres do wysyłki dokumentów:
Dziekanat Wydział Prawa, Administracji i Ekonomii
ul. Uniwersytecka 22/26, 50-145 Wrocław
OLIMPIADY I KONKURSY
Jeśli jesteś laureatem lub finalistą centralnych olimpiad przedmiotowych albo laureatem wybranych konkursów ogólnopolskich, o których mowa w poniższym wykazie – przysługują Ci specjalne uprawnienia. Będziesz zwolniony z postępowania rekrutacyjnego na danym kierunku studiów i nie będzie Cię obowiązywać opłata rekrutacyjna. Pamiętaj, żeby rejestrując się w systemie IRK, w polu „dokument uprawniający do podjęcia studiów” wybrać opcje „matura” i „tytuł laureata lub finalisty olimpiady przedmiotowej” oraz załączyć skan zaświadczenia potwierdzający status laureata lub finalisty olimpiady lub konkursu. Uwaga! Uprawnienia przyznawane są kandydatowi tylko w roku zdania matury!
Olimpiada | Status |
---|---|
Olimpiada Historyczna | laureaci |
Olimpiada Wiedzy Ekonomicznej | laureaci |
Olimpiada Wiedzy o Państwie i Prawie organizowana przez WSPiA w Rzeszowie | laureaci |
Olimpiada Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym | laureaci |
Olimpiada Wiedzy o Prawach Człowieka w Świecie Współczesnym | laureaci |
Olimpiada Wiedzy o Unii Europejskiej | laureaci |
Olimpiada Historyczna | finaliści |
Olimpiada Wiedzy Ekonomicznej | finaliści |
Olimpiada Wiedzy o Państwie i Prawie organizowana przez WSPiA w Rzeszowie | finaliści |
Olimpiada Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym | finaliści |
Olimpiada Wiedzy o Prawach Człowieka w Świecie Współczesnym | finaliści |
Olimpiada Wiedzy o Unii Europejskiej | finaliści |
Rekrutacja dla obywateli Ukrainy, którzy przekroczyli granicę ukraińską w terminie od 24 lutego 2022 r. i uzyskali status ochrony czasowej, posiadający przywileje wynikające z Zarządzenia Nr 129/2022 Rektora Uniwersytetu Wrocławskiego z dnia 31.05.2022 r.
Rejestracja w systemie IRKa rozpocznie się 1 lipca 2022 r. na stronie: UKRAINA – OCHRONA CZASOWA OD 24.02.2022 – IRK, na WYBRANE kierunki studiów. Ostatni dzień rejestracji i wnoszenia opłaty rekrutacyjnej to 31.08.2022 r.
Szczegółowy harmonogram jest zamieszczony poniżej.
Zasady rekrutacji 2022/2023
Rozmowa kwalifikacyjna z Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym na podstawie Konstytucji Rzeczpospolitej Polskiej z dnia 2 kwietnia 1997 r. i książki ,,Kompendium wiedzy o społeczeństwie, państwie i prawie” red. Marzena Kordela, Wydawnictwo Naukowe PWN (dostępne również w wersji e-book). Rozmowa kwalifikacyjna punktowana w skali 0-5. Za wynik pozytywny uznaje się uzyskanie minimum 3 punktów.
Termin i miejsce postępowania rekrutacyjnego
Wydział Prawa, Administracji i Ekonomii ul. Uniwersytecka 22/26, pokój 305A III piętro Data: 06.09.2022 Godzina: 10:00 |
forma stacjonarna |
Miejsce przyjmowania dokumentów
Wydział Prawa, Administracji i Ekonomii ul. Kuźnicza 46/47 50-138 Wrocław sala / pokój: 07 B |
I etap: 9, 12, 13 września 2022 godz: 10:00 – 16:00 II etap: 15, 16 września 2022 godz: 10:00 – 16:00 |
Dostępny limit miejsc
14
Dokumenty wymagane przy rekrutacji
- podanie wydrukowane z IRK
- zaświadczenie o nadaniu nr PESEL ze statusem UKR lub zaświadczenie wystawione przez polską Straż Graniczną przy wjeździe do Polski od 24 lutego 2022 r. lub skan strony paszportu ze zdjęciem i danymi osobowymi oraz strony z pieczątką potwierdzającą przekroczenie granicy ukraińskiej od 24.02.2022 r.
- świadectwo uprawniające do ubiegania się o przyjęcie na studia w Polsce
- apostille lub legalizacja dla świadectwa zagranicznego wydanego poza granicami Polski *
- tłumaczenie na język polski dokumentów sporządzonych w języku innym niż język polski wykonane przez polskiego tłumacza przysięgłego
- oświadczenia rodziców/opiekunów prawnych (dotyczy kandydatów niepełnoletnich) wzór oświadczenia
W przypadku złożenia oświadczenia przez jednego z rodziców, należy dołączyć skan aktu zgonu albo dokumentu o pozbawieniu praw rodzicielskich drugiego rodzica. W przypadku opiekunów należy załączyć również skan orzeczenia sądowego potwierdzającego status opiekuna. - dokument potwierdzający znajomość języka polskiego na poziomie B1*
*W przypadku braku możliwości okazania dokumentów oznaczonych * przyjęcie nastąpi na podstawie decyzji warunkowej pod warunkiem dostarczenia brakujących dokumentów w terminie późniejszym, wskazanym w decyzji. Brak dostarczenia dokumentów we wskazanym terminie będzie skutkował utratą statusu studenta.
Potwierdzenie znajomości języka
Kandydaci na studia prowadzone w języku polskim zobowiązani są do przedstawienia zaświadczenia potwierdzającego znajomość języka polskiego minimum na poziomie B1.
Potwierdzeniem znajomości języka polskiego jest:
- zaświadczenie o ukończeniu kursu przygotowawczego do podjęcia kształcenia w języku polskim w jednostkach wyznaczonych przez Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego ;
- certyfikat znajomości języka polskiego wydany przez Państwową Komisję do spraw Poświadczania znajomości Języka Polskiego jako Obcego;
- potwierdzenia ze Szkoły Języka Polskiego i Kultury dla Cudzoziemców Uniwersytetu Wrocławskiego, że przygotowanie oraz stopień znajomości języka polskiego kandydata pozwalają na podjęcie studiów w języku polskim
Zwolnieni z konieczności przedstawienia zaświadczenia potwierdzającego znajomość języka polskiego minimum na poziomie B1 są stypendyści Narodowej Agencji Wymiany Akademickiej (NAWA) oraz kandydaci posiadający:
- zezwolenie na pobyt stały;
- Kartę Polaka;
- świadectwo dojrzałości wydane w polskim systemie oświaty;
- dyplom ukończenia studiów wyższych w polskim języku wykładowym.
Dokumenty mogą zostać doręczone w wyznaczonym w harmonogramie terminie oraz miejscu przez upoważnioną przez kandydata osobę na podstawie pełnomocnictwa.
HARMONOGRAM REKRUTACJI NA OKREŚLONE KIERUNKI STUDIÓW ROZPOCZYNAJĄCE SIĘ W ROKU AKADEMICKIM 2022/2023 dla obywateli ukraińskich objętych ustawą z dnia 12 marca 2022 r. o pomocy obywatelom Ukrainy w związku z konfliktem zbrojnym na terytorium tego państwa:
L.p. | ETAPY POSTĘPOWANIA REKRUTACYJNEGO |
TERMINY |
1 | Rozpoczęcie rejestracji w systemie Internetowej Rejestracji Kandydatów – IRKa |
1 lipca 2022 |
2 | Ostatni dzień rejestracji i wnoszenia opłat rekrutacyjnych
(decyduje data wykonania przelewu) |
31 sierpnia 2022 |
3 | Postępowanie rekrutacyjne
/konkurs świadectw, egzaminy, rozmowy kwalifikacyjne/ |
5, 6, 7 września 2022 |
I etap | ||
4 | Ogłoszenie I listy osób zakwalifikowanych do przyjęcia na studia
(w systemie IRKa na indywidualnym koncie kandydata) |
8 września 2022 |
5 | Ogłoszenie I listy rezerwowej
(w systemie IRKa na indywidualnym koncie kandydata) |
8 września 2022 |
6 | Przyjmowanie dokumentów przez Wydziałową Komisję Rekrutacyjną
(nie decyduje data stempla pocztowego) |
9, 12, 13 września 2022 |
7 | Ogłoszenie I listy przyjętych na studia
(w systemie IRKa na indywidualnym koncie kandydata) |
do 23 września 2022 |
II etap | ||
8 | Ogłoszenie II listy zakwalifikowanych do przyjęcia na studia
(w systemie IRKa na indywidualnym koncie kandydata) |
14 września 2022 |
9 | Przyjmowanie dokumentów przez Wydziałową Komisję Rekrutacyjną
(nie decyduje data stempla pocztowego) |
15, 16 września 2022 |
10 | Ogłoszenie II listy przyjętych na studia
(w systemie IRKa na indywidualnym koncie kandydata) |
do 27 września 2022 |
Opłaty:
- Studia stacjonarne w języku polskim są bezpłatne w okresie objęcia ochroną czasową (obecnie do końca sierpnia 2023 r.).
- Obowiązuje opłata rekrutacyjna 85 zł za każdy wybrany kierunek studiów. W terminie do 14 października 2022 r. będzie można złożyć wniosek o zwrot opłaty rekrutacyjnej (wzór wniosku) za jeden wybrany kierunek studiów.
- Osoby przyjęte na studia zobowiązane będą do zapłaty 22 zł za Elektroniczną Legitymację Studencką.
W przypadku rezygnacji z podjęcia studiów należy złożyć stosowny wniosek.